Belgijos teismas atmetė prašymą uždrausti kolonializmo laikų knygą apie komiksų veikėjo Tintino nuotykius Konge dėl to, kad knyga neva pažeidžia įstatymus prieš rasizmą.
Briuselio pirmosios instancijos teismas nusprendė, kad komikso „Tintinas Konge“ 1946 metų leidimu nebuvo siekiama kurstyti rasinę neapykantą, todėl knyga nepažeidė Belgijos įstatymų prieš rasizmą.
„Tintino nuotykiai“ yra Heržo slapyvardžiu rašiusio belgų menininko Georges Remi sukurta komiksų knygelių serija. Tintinas sulaukė pasaulinio susidomėjimo praeitais metais, kai Holivudo režisierius Styvenas Spilbergas apie berniuką žurnalistą ir jo šunelį Sniegių sukūrė animacinį filmą.
„Tintinas Konge“ buvo antroji knyga apie Tintiną, pirmą kartą serijomis išleista 1930-1931 metais. 1946 metais išėjo antras komikso leidimas. Knyga nuo pat pradžių sulaukė kritikos ir pats Heržas sakė, kad nėra ja labai patenkintas.
Belgijos teismas nusprendė, kad „Tintinas Konge“ buvo išleista, kai klestėjo kolonializmo idėjos, ir kad nėra įrodymų, jog 1983 metais miręs Heržas norėjo kurstyti rasinę nesantaiką, todėl nėra pagrindo ją uždrausti.
Ieškinį Belgijos teismui 2007 metais pateikė aktyvistas iš Kongo Bienvenu Mbutu Mondondo. Jis norėjo, kad knyga būtų uždrausta, nes joje rasistiškai vaizduojami afrikiečiai. Aktyvisto advokatas sakė, kad jo klientas kreipsis į apeliacinį teismą.