„Esama suvokimo dėl technokratijos“, – sakė Ch.Michelis žurnalistams trečiadienį, ES lyderiams pirmą kartą susirinkus į derybas be Didžiosios Britanijos, kuriose jie mėgins nubrėžti kryptį, kaip 27 valstybių blokui judėti pirmyn, kai Jungtinė Karalystė oficialiai pasitrauks.
„Turime parodyti, kad Europa duoda realią pridėtinę vertę, kurią gali justi visi mūsų piliečiai“, – sakė Belgijos vyriausybės vadovas.
Jo kolega iš Liuksemburgo Xavier Bettelis sakė, kad svarbu susitikime pademonstruoti vienybę.
„Esant susiskaldžiusiai Jungtinei Karalystei, dabar mums kaip niekada anksčiau reikia vieningos Europos“, – sakė jis.
Nesutarimai tarp ES steigėjų ir naujesnių rytinių bloko narių gali komplikuoti pastangas parengti kokius nors naujus planus trečiadienio susitikime.
„Ne tik britų rinkėjai turi abejonių dėl europinio bendradarbiavimo. Skepticizmo esama daugelyje kitų ES šalių“, – sakė Nyderlandų premjeras Markas Rutte.
Kitose Bendrijos narėse jau dabar girdimi raginimai, ypač iš kraštutinių dešiniųjų stovyklos, organizuoti referendumus dėl pasitraukimo iš ES.
27-ios Bendrijos narės taip pat nesutaria, kaip tvarkytis su migracija, kuri buvo viena svarbiausių temų per praėjusį ketvirtadienį įvykusio Britanijos referendumo kampaniją.