Belgijos medicinos studentas kantriai mergytei aiškina, kaip reikia išgydyti jos pacientą – žaislinį šunelį. Ir nors jis pliušinis, jį operuoti reikia ne mažiau atsakingai. Tad mergytė nieko nelaukdama šuneliui uždeda deguonies kaukę ir pradeda operaciją.
Taip medicinos studentai jau dešimtąjį kartą vaikus pratina prie ligoninių ir gydymo – viskas tam, kad vaikučiai nebijotų nei gydytojų, nei būtinų operacijų ar tyrimų.
„Kai vaikai ko nors nežino, jiems yra baisu. Tad gydymo metu jie nebendradarbiauja. Todėl atvykę į „Meškiukų kliniką“ jie gali atrasti medicinos pasaulį, suprasti, kaip jis veikia ir pasikalbėti su medikais žaidimo forma, kai jie yra ne pacientai, o dalyviai“, – kalba seselė Laurine Anselmo.
Ir priešingai – kai vaikai nesupranta, ką jiems susirgus daro gydytojai, prasideda problemos – ir vaikų ašaros gydytojo kabinete tėra ledkalnio viršūnė. Mažyliams gali išsivystyti ir rimta medikų fobija.
„Meškiukų ligoninėje“ savo mylimiausius žaislus gydė vaikai nuo 4-erių iki 7-erių metų. Čia jie susipažino ir su rentgeno aparatu. Per dešimt metų, kai veikia ši iniciatyva, medikai padėjo baimes įveikti daugiau nei 6-iems tūkstančių mažylių.