Belgijos kalėjimų darbuotojai įrodė, kad jų kantrybė – ne geležinė. Dėl mažų atlyginimų ir prastų darbo sąlygų nepatenkinti žmonės nusprendė pamokyti šalies teisingumo ministerijos klerkus.
Po kelių minučių dalis protestuotojų įsiveržė į ministerijos vidų, kur juos guminių lazdų smūgiais ir pipirinėmis dujomis pasitiko riaušių policininkai. Šalies teisingumo ministras dėl tokio protestuotojų pasikėsinimo įsiuto.
„Dvi moterys, dirbančios priėmime, vis dar ištiktos šoko. Man teko su jomis ilgai kalbėtis. Jos baiminosi dėl iškilusios grėsmės. Laimė, nebuvo panaudota fizinė jėga, bet protestuotojai pridarė nemažai žalos. Teisingumo ministerijos pastatas kelias dienas bus uždarytas. Tai tikrai nėra gerai“, - sako Belgijos teisingumo ministras Koen Geens.
Po šių neramumų į Belgijos kalėjimus nusiųsta dar daugiau kariškių, kurie juose įpareigoti prižiūrėti tvarką. Taip pat pasitelkti ir Raudonojo kryžiaus atstovai.
Neramumai drebino ir Paryžių, kur šimtai prancūzų protestuoja prieš parlamento „stumiamas“ Darbo kodekso pataisas, kurios numato, kad darbdaviai į darbą darbuotojus galės lengviau priimti, tačiau lengviau ir atleisti. Į pareigūnus Paryžiaus gatvėse skriejo plytos ir stiklai, o riaušininkai buvo tramdomi ašarinėmis dujomis. Per susirėmimus sulaikyta dvylika žmonių, daugiausia tai kaukėti, jokioms profsąjungoms nepriklausantys jaunuoliai. Panašūs protestai Prancūzijoje vyksta jau maždaug du mėnesius. Tiesa, pareigūnai tvirtina, kad jie išsisemia, ir jei anksčiau į juos susirinkdavo beveik 400 tūkstančių žmonių, dabar pasirodo tik apie 55 tūkstančiai.