Jau kitą penktadienį, kovo 23 dieną, į Lietuvą atvyksta beatboxo žvaigždė MC Xander. Jam tereikia balso, kad į jo pasirodymus žmonės veržte veržtųsi. Šis atlikėjas pasirodys menų fabrike „Loftas“, kur kovo 23 dieną prasidės tęstinė renginių serija „Opus 3 gyvai“. Joje bus pristatomi muzikiniai talentai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.
Pirmasis šios renginių serijos svečias MC Xander neseniai grįžo iš didelio ir varginančio turo po Rusijos platybes, tačiau nepasididžiavo duoti išankstinį interviu Lietuvai apie apie savo pastarųjų savaičių nuotykius, muziką, psichologiją ir Afriką.
Kaip praėjo tavo muzikinis turas spalvingojoje Rusijoje?
Turas po Rusiją praėjo tiesiog puikiai. Į koncertus rinkosi daugybė žmonių, girdėjau daugybę teigiamų atsiliepimų, taip pat apie koncertus palankiai atsiliepė ir vietinė spauda. Keliaudamas po Rusiją autobuse sutikau tokį 80-ies metų vyriškį. Jis man pasakojo daugybę Antrojo pasaulinio karo istorijų, vaišino mane savo saulėgrąžomis – pylė į delną tiek, kad jos pradėjo pro kraštus byrėti. Galiausiai, kai išsidaviau, jog esu pavargęs – buvau miegojęs vos porą valandų – jis pasiūlė numigti ant jo palto. Išsimiegojau kaip kūdikis.
Gimei Kenijoje, tačiau esi britas. Kokia viso to istorija?
Mano tėtis vertėsi tropine žemdirbyste, taigi kurį laiką su šeima gyvenome Kenijoje. Iki šiol jaučiu didelę simpatiją Afrikai. Būdamas ten jaučiuosi lyg namie. Be to, man nuo mažų dienų patinka afrikietiški ritmai.
Ką norėtum pamatyti viešėdamas Vilniuje?
Viską (juokiasi)! Man patinka miestai, kurių istorija ilga ir turtinga. O Vilnius būtent toks ir yra. Tiesa, man tai bus pirmas kartas šiame mieste, todėl tikėtina, kad elgsiuosi kaip eilinis visko išbadėjęs turistas.
MC Xnder (nuotr. Organizatorių)
Tu visad buvai ir tebesi savo muzikinės scenos inovatoriumi. Tavo nuomone, kokia ateitis laukia beatboxerių?
Manau, kad ateityje keisis tik muzika. Juokingi beatboxeriai taps dar juokingesni, giliai kapstantys beatboxeriai kapstys dar giliau, pasiutę – dar labiau ims siautėti. Galbūt bus išrastos papildomos silikoninės lūpos, skirtos beatboxinimui. Man asmeniškai praverstų papildomos rankos.
Ar kada turėjai darbą nesusijusį su muzika?
Muzikantu dirbu pilnu etatu jau ilgai (juokiasi). Tiesa, turiu ir kitokių pomėgių. Domiuosi psichologija. Ją studijavau daug metų. Šiuo metu dalyvauju viename tyrime kaip psichologas. Tyrimo objektas – gyvenimiškos krizės. Bandydamas atrasti balansą tarp proto ir širdies atradau man tinkamą balansą tarp psichologijos ir muzikos.
Kur į tavo pasirodymą susirinko daugiausiai žmonių?
Manau, kad dabar galiu sakyti, jog tai buvo Rusijoje. Į vieną koncertą susirinko apie 12 000 žiūrovų ir jis vyko kažkokiame stadione. Tiesa, man patinka groti kiek mažesnei publikai. Būtent toks ir yra „Loftas“, ar ne?