Lengvatą siūloma taikyti tradicinėms ir valstybės pripažintoms religinėms bendruomenėms ir bendrijoms, perkančioms elektros energiją ir gamtines dujas bendrosioms religinės paskirties objektų eksploatavimo reikmėms.
Priėmus Elektros energetikos ir Gamtinių dujų įstatymų pataisas, šioms bendrijoms būtų taikomi tokie patys elektros energijos ir dujų tarifai kaip buitiniams vartotojams.
Įstatymų pataisų iniciatorių teigimu, pabrangus energijos ištekliams, Lietuvoje bažnyčios sunkiai įstengia apmokėti sąskaitas už elektrą ir dujas, nes, pavyzdžiui, šaltą žiemą tenka už šildymą sumokėti ir apie 3–4 tūkst. eurų.
„Ypač sudėtinga situacija kaimuose. Kai kuriuose – mišios jau nebevyksta kiekvieną sekmadienį”, – pastebi projekto iniciatorė Seimo narė D.Petkevičienė.
Pasak jos, šiuo metu tradicinės ir valstybės pripažintos religinės bendruomenės yra prilygintos verslo subjektams, todėl už elektrą ir šildymą negali mokėti taip, kaip buitiniai vartotojai.
„Tačiau jos yra ne pelno siekiančios organizacijos, savo veiklos organizavimą bei pastatų priežiūrą finansuoja iš geranoriškai tikinčiųjų aukojamų lėšų. Ir jokių paramų šildymui bažnyčia negauna, viskas yra padengiama iš rinkliavos, kuri yra renkama sekmadieniais bendruomenės reikmėms, arba iš pavienių žmonių atnešamų aukų. Tradicinės ir valstybės pripažintos religinės bendruomenės ne tik negauna paramos, tačiau ir negali susigrąžinti mokesčių, kaip daro kitos institucijos“, – sako įstatymo pataisas parengę parlamentarai.
Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų nuo šių metų liepos mėnesio.
Galiojančiuose įstatymuose tradicinėms ir valstybės pripažintoms religinėms bendruomenėms ir bendrijoms jokių lengvatinių tarifų nėra numatyta. Jos priskirtos verslo subjektams ir elektros bei dujų tarifai taikomi kaip komercinėms įmonėms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!