• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ieškodami išeičių iš finansinės ir socialinės krizės, pamirštame, dėl ko visa tai darome, ir diskusijose nusiritame į technines detales, pamiršdami pagrindinį tikslą - žmogų ir pagarbą jam, teigia dvasininkai, kartu su politikais antradienį Seime rengiantys konferenciją "Laisvė ir atsakomybė: ekonomikos ir politikos pagrindai "Caritas in veritate" šviesoje".

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius monsinjoras Gintaras Grušas sako, kad ši konferencija yra naujo požiūrio į žmogų, ekonomiką ir valstybę pristatymas iš Bažnyčios socialinio mokymo perspektyvų.

REKLAMA

"Turime gyventi tiesoje, bendrystėje, tačiau jei tarpusavio meilė, meilė žmogui yra pamiršta, tai tiesa iškrypsta. Bažnyčios tikslas - mums visiems priminti: jeigu neatsižvelgiame į žmogų, jo orumą ir pagarbą jam, iškrypsta ir mūsų ekonomika, ir politinė santvarka", - sakė monsinjoras G. Grušas.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš konferencijos pranešėjų, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto prodekanas kunigas dr. Kęstutis Kėvalas sako, kad nors Bažnyčia ir valstybė yra atskirtos, tačiau yra momentų, kai Bažnyčia jaučiasi turinti autoritetą kalbėti apie pasaulietinės sferos dalykus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Per kelis tūkstančius metų Bažnyčia nuolat komentavo įvairius socialinius reiškinius visuomenei, taip paragindama į broliškumą, artimesnę socialinių santykių kūrimo tikrovę. (...) Ekonomika turi galimybę šildyti žmogų ir visuomenę. Ar mąstome apie ekonomikos sistemą tuo požiūriu? Požiūris į ekonomiką, kaip pelno darymą, yra ribotas. Jeigu padarai pelno siekimą pagrindiniu tikslu, žmogus tampa priemone. Jeigu ekonomika į savo kontekstą įtraukia žmogiškojo faktoriaus dimensiją, ji gali praturtėti nauju žvilgsniu - kad ekonominis veikimas yra ne tik mechaninis ar techninis, bet ir žmogiškasis. Ir jeigu, pavyzdžiui, įmonė į savo žmones žiūri kaip į asmenis, ne tik kaip į instrumentus, ji gali nepaprastai daug laimėti, nes įdarbina žmogų su visa jo sugebėjimų ir galimybių skale", - kalbėjo kunigas K. Kėvalas konferencijos išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje "Kokius kelius iš visuotinės finansinės ir socialinės krizės siūlo Katalikų Bažnyčia?".

REKLAMA

Dalyvauti konferencijoje pakviesti politikos, verslo, Bažnyčios ir socialiniai darbuotojai, užsienio šalių ambasadoriai Lietuvoje. Konferencijos metu pranešimus skaitys ir užsienio svečiai: Milano-Bikokos universiteto Ekonomikos fakulteto, Anglijos Nortvičo universiteto ir Italijos Sofijos universitetinio instituto profesorius Luidžinas Brunis (Luigino Bruni), Italijos Sofijos universitetinio instituto profesorius Antonijus Marija Badžijas (Antonio Maria Baggio).

REKLAMA

Renginio metu bus pristatyta Popiežiaus Benedikto XVI enciklika, pratęsianti Bažnyčios socialinį mokymą "Caritas in veritate" ("Meilė tiesoje") apie visapusišką žmogaus vystymąsi ir žmogiškąjį faktorių ekonomikoje.

"Naujausioji Popiežiaus enciklika yra adresuota ne tik dvasininkams, tikintiesiems ir visiems geros valios žmonėms, bet ir tiems, kuriems dėl einamų pareigų ar dėl vaidmens ir autoriteto tiek savo visuomenės, tiek ir pasauliniu mastu yra skirta atsakomybė tvarkyti ekonominės plėtros ir socialinius reikalus", primena konferencijos rengėjai.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečio ir vyskupų laiško Padėkos už laisvę metams kontekste konferenciją Seime rengia Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos Seimas ir Teisingumo ir taikos (Iustitia et Pax) komitetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų