Liepos 16 d. Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke mokymus pradėjo dešimtoji Bazinių karinių mokymų (BKM) laida. Iš viso atvyko 86 kariai, daugiausia iš Vilniaus ir Klaipėdos apskričių.
Vienas iš būsimų karių – Romas Karalius – yra baigęs Klaipėdos universitetą ir įgijęs elektros inžinieriaus specialybę. Pasak Romo, jei sėkmingai baigtų Bazinius karinius mokymus, norėtų likti tarnauti Lietuvos kariuomenėje.
Į dvylika savaičių trunkančius BKM savanoriškumo pagrindais šaukiami 18–35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje.
Jaunuoliams, baigusiems Bazinius karinius mokymus, bus užskaityta privalomoji pradinė karo tarnyba, sėkmingai baigę mokymus galės pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis. Jaunuoliams, atlikusiems Bazinius karinius mokymus, naujoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą (kai keli kandidatai surenka vienodus rezultatus) ir kt.
Liepos 16 d. Mokomajame pulke specialų keturių savaičių Pilietinio ugdymo bazinį karių mokymo kursą taip pat pradėjo 26 klierikai iš Kauno, Tauragės ir Vilniaus kunigų seminarijų. Toks kursas pirmą kartą organizuojamas pagal Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos vyskupų konferencijos bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama bendradarbiauti pilietinio ir patriotinio ugdymo srityje, suteikti klierikams karinio pasirengimo žinių ir įgūdžių, kuriuos jie ateityje galėtų panaudoti kaip būsimi karo kapelionai ar kapelionų padėjėjai, vykdydami karių sielovadą.
Mokymų metu klierikai bus supažindinti su kariuomene, jos istorija, su kariuomenės kapeliono veikla, taip pat mokysis kaip teikti dvasinę pagalbą stresinėse situacijose ar krizių atvejais, įgis ir specifinių žinių, pavyzdžiui, tarpreliginio bendradarbiavimo ir kt.