Jų sprendimas gali paveikti lapkritį JAV vyksiančius prezidento rinkimus, kuriuose respublikonas ketina siekti grįžti į valdžią.
Po kelias savaites trukusio parodymų davimo proceso, kuriame dalyvavo daugiau nei 20 liudytojų, dėmesys nukrypo į žiuri, kurios narių tapatybės nebuvo atskleistos dėl jų pačių saugumo. Gavę galutinius teisėjo nurodymus, prisiekusieji išėjo iš teismo salės į specialią patalpą, kurioje jie tars paskutinį žodį dėl 77-erių D. Trumpo likimo.
„Turite atidėti į šalį bet kokias asmenines nuomones, kurios yra palankios arba nepalankios atsakovui, – sakė teisėjas Juanas Merchanas. – Jūsų, kaip prisiekusiojo, prašoma priimti labai svarbų sprendimą dėl kito bendruomenės nario.“
Svarstymas nėra ribojamas laiko, tačiau išteisinamajam arba apkaltinamajam nuosprendžiui reikalingas vienbalsiškumas. Jei vos vienas prisiekusysis atsisako prisijungti prie likusių, teisėjas turi pripažinti teismo procesą negaliojančiu.
D. Trumpas kaltinamas klastojęs verslo dokumentus, kad galėtų grąžinti savo advokatui Michaelui Cohenui 130 000 JAV dolerių, kuriuos šis sumokėjo pornografinių filmų aktorei Stormy Daniels už jos tylą, kai jos pasakojimas apie tariamą seksualinį kontaktą su D. Trumpu galėjo pakenkti jo 2016 m. prezidento rinkimų kampanijai. Prokurorai sako, kad imtis sukčiavimo paskatino siekis neleisti rinkėjams sužinoti apie jo elgesį.
Jei D. Trumpas būtų pripažintas kaltu, politiniai padariniai užgožtų kaltinimų rimtumą, kadangi likus vos penkiems mėnesiams iki lapkričio 5-ąją vyksiančių rinkimų vienas iš kandidatų taptų nuteistu nusikaltėliu.
Teisėjas nurodė D. Trumpui likti teismo rūmuose, kol bus laukiama nuosprendžio. D. Trumpas į tai sureagavo išeidamas iš teismo salės ir išsakydamas piktus komentarus žurnalistams, kuriuose kalbėjo apie „nepriimtiną situaciją“.
„Šie kaltinimai suklastoti“, – tvirtino D. Trumpas. Jis pareiškė, kad „motina Teresė negalėtų įveikti tokių kaltinimų“.