Bylos duomenimis, 2023 m. kovo 2-ąją apie 11.30 val., Vilniaus rajone esančiame Medininkų kaime Tomas vairavo transporto priemonę būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.
Jis sėdėjo prie krovininio automobilio „DAF“ vairo. Policijos pareigūnai tikrinimo metu jam nustatė neblaivumo požymius.
Vyras atsisakė tikrintis iškvėptame ore etilo alkoholio koncentraciją, taip vengė neblaivumo patikrinimo, o tai automatiškai reiškia, kad asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė.
Pavažiavo kelis metrus
Kaltinamasis teismo posėdyje savo kaltę pripažino visiškai, patvirtino, kad vairavo neblaivus pagal aplinkybes, kurios nurodytos kaltinamajame akte.
Jis jau trečią parą vairavo naktimis, sustojo aikštelėje, nes neturėjo daugiau darbo, nusprendė truputį išgerti.
Jau stovėjo aikštelėje, tačiau nežino, kodėl jis nuvažiavo ir sustojo šalikėlėje. Turėjo kvitus, pateikė juos, kad mašina ten stovėjo, tačiau jie jau negaliojo.
Policijos pareigūnai buvo priėję prie jo, norėjo imti kraują, bet jis atsisakė, tačiau į alkotesterį pūtė.
Pripažįsta, kad kelis metrus vairavo transporto priemonę neblaivus, dėl padaryto nusikaltimo labai gailisi.
Laiduotoja vyras prašė paskirti savo dukrą. Ji sakė, kad su tėvu bendrauja kiekvieną dieną, jis padeda auginti jos vaikus, savo anūkus, jos klauso.
Apie tą įvykį ji sužinojo iš tėvo, kuris jai paskambino ir pasakė, kad blogai padarė, jog labai gailisi. Jie su tėvu gyvena netoliese, bendrauja.
Tėvas truputį išgeria, bet didelių problemų dėl to neturi. Su tėvu kartu gyvena jos mama ir sesuo. Merginos tėvas šiuo metu nedirba, yra registruotas Užimtumo tarnyboje.
Iš pradžių gynėsi kaltės
Įdomu tai, kad iškart po įvykio vyras kaltės nepripažino visiškai. Pasakojo, kad krovininiu automobiliu „DAF“ iš Vilniaus vyko iki Baltarusijos pasienio ruožo, prie Medininkų pasienio posto.
Atvykus į postą, jis pastatė automobilį prie kelio, užgesino automobilio variklį ir laukė, kol atvyks kitas vairuotojas, kuris tęs kelionę su minėtu krovininiu automobiliu, o jį būtų kažkas parvežęs namo.
Kol laukė vairuotojo, automobilio salone, vienas vartojo alkoholį, o būtent – degtinę. Parodo, kad prieš tai jis nevartojo alkoholio, į postą atvažiavo būdamas blaivus ir tik pastatęs automobilį pradėjo vartojo alkoholį.
Po suvartoto alkoholio, prie jo priėjo pasieniečiai, kurie įtarė, kad jis yra neblaivus, nors jis jiems nurodė, kad vartojo alkoholį tik tuomet, kai sustojo, tačiau jie vis tiek iškvietė policijos pareigūnus.
Policijos pareigūnai jį sulaikė, o krovininį automobilį perdavė įmonės atstovui. 2019 metais jį taip pat buvo sustabdę Vokietijos policijos pareigūnai, kur buvo paimtas vairuotojo pažymėjimas ir ten buvo kaltinamas, kad vairavo apsvaigęs nuo alkoholio, po ko jam paskyrė baudą, o vairuotojo pažymėjimą grąžino.
Pastebėjo apsaugos darbuotojas
Teisme liudijo aikštelėje dirbęs apsaugos darbuotojas. Apie 11.30 val. pamatė, kaip prie ženklo STOP privažiavo krovininis automobilis DAF.
Jis patikrinęs automobilį per kompiuterį, nustatė, kad automobilis nebuvo užsiregistravęs terminale, nors privalėjo tai padaryti prieš atvažiuodamas.
Vairuotojas iš krovininio automobilio nelipo, todėl jis nusprendė prieiti prie automobilio. Jam einant link automobilio, nepažįstami asmenys pravažiuojantys pro šalį pasakė, kad vairuotojas yra neblaivus.
Priėjus prie automobilio, vairuotojas atidarė dureles. Jis vairuotojui pasakė, kad šis negali čia pravažiuoti, nes nebuvo užsiregistravęs terminale. Vairuotojas jam į tai jokio konkretaus atsakymo nepateikė.
Pastebėjo krovininio automobilio kabinoje netvarką, o vairuotojas negalėjo paaiškinti, kodėl čia atvažiavo. Taip pat nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, su juo buvo sunku susišnekėti, nes šis negalėjo atsakyti į jo pateiktus klausimus, judesiai buvo nekoordinuoti, pradėjo mojuoti rankomis.
Jis paskambino pasieniečiams ir jam pasakė, kad paimtų minėto krovininio automobilio raktus, kad vairuotojas negalėtų vykti toliau ir liepė laukti, kol atvyks ekipažas. Jis iš krovininio automobilio ištraukė raktelius, o kol tai darė, krovininio automobilio vairuotojas jau buvo užmigęs.
Paėmęs automobilio raktelius nuėjo į savo postą, o po kurio laiko atvyko pasieniečiai, jis jiems atidavė raktelius ir parodė kur stovi mašina. Pasieniečiai bandė pabendrauti su minėtu vairuotoju, tačiau jiems taip pat nelabai pavyko.
Kadangi negalėjo patikrinti vyro neblaivumo, jie iškvietė policijos pareigūnus, o jis grįžo į savo postą.
Teks paploninti piniginę
Teismas nusprendė Tomą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamąją bylą nutraukti, nustatant 2 metų laidavimo terminą be užstato.
Vairuotojui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – jam uždrausta 2 metus naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių transporto priemones.
Taip pat priimtas sprendimas išieškoti valstybės naudai iš vairuotojo dalį konfiskuotino krovininio automobilio DAF vertės atitinkančią pinigų sumą, t. y. 9 tūkst. eurų.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.