Ilgą laiką kritikuotas katalonas galiausiai neatlaikė įtampos ir atsistatydino su visa direktorių taryba. Dar prieš tokį jo žingsnį komandos valdymu nepatenkinti klubo nariai, vadinamieji „socios“ rinko parašus, reikalingus nuversti jį iš posto.
Galiausiai J. Bartomeu, iš pradžių nesutikęs trauktis, priėmė kitą sprendimą. Nors klubo prezidento rinkimai turėjo vykti 2021 -ųjų metų pavasarį, bet, pagal reglamentą, dabar turės būti surengti per artimiausias 90 dienų.
Ispanijos žurnalistai praneša, kad realiausia data yra gruodžio mėnesio vidurys.
„Garbė buvo vadovauti šiai organizacijai. Iškovojome daug skambių pergalių, buvo ir skaudžių nesėkmių. Kelias buvo banguotas, bet mes jį atlaikėme. Kartais sulaukdavome nepelnytos kritikos, bet viską darėme klubo labui. Norėjome užbaigti kadenciją ir perduoti darbus naujajai valdžiai, bet sulaukėme puolimo“,- sakė nuo 2015-ųjų metų prezidentu buvęs J. Bartomeu.
Prezidentas pastaruoju metu buvo kritikuojamas ne tik dėl finansų, bet ir dėl kaktomušos su komandos lyderiu Lioneliu Messi. Kadangi šiam dar praėjusio sezono metu buvo pažadėta galimybė išvykti už dyką, jei tik jis pareikš tokį norą.
Tačiau koronaviruso pandemija viską sujaukė. Sezonas buvo sustabdytas, vėliau pratęstas. J. Bartomeu teigė, kad sutarta sprendimo data buvo 2020 m. birželio mėn. pradžia, o futbolininkas iki tada nepasakė savo sprendimo. O puolėjas atsikirto, kad negalėjo to padaryti, nes sezonas nevyko ir nenorėjo vidury sumaišties išvykti.
Galiausiai argentinietis nepanoro ginčo perkelti į teismą ir liko „Barcelona“ gretose dar metams.
Viešojoje erdvėje dažniausiai minimos dvi pavardės, kurios galima užimti laisvą klubo prezidento postą – Victoras Fontas ir Toni Freixa. Ispanų žiniasklaida jau anksčiau rašė, kad nelikus J. Bartomeu šis sieks į prezidento postą prastumti žmogų iš savo aplinkos. Tokiu yra įvardijamas būtent T. Freixa.
Ispanijos žiniasklaidos gigantas „Marca“ kiek didesniu favoritu laimėti laiko V. Fontą. Šis įvardijamas kaip geresnis kandidatas ir dėl tavo turimų ne tokių glaudžių ryšių su J. Bartomeu aplinka.
Ispanas jau pradėjo savo kampaniją ir yra teigęs, kad prie klubo direktorių tarybos siektų prijunti Tony Nadalį. Jis yra garsaus tenisininko Rafaelo Nadelio dėdė, bet, priešingai nei sportininkas, T. Nadalis yra „Barcelona“ klubo sirgalius. Kova dar tik prasidėjus, o jau galima pamatyti dar daugiau spaudoje mirgančių pavardžių.
Dabar klubo vyriausiasis treneris yra olandas Ronaldas Koemanas. Jis prie katalonų vairo stojo tik šią vasarą. Bet jau tada buvo kalbų, kad komandoje jo po sezono gali nelikti, net nepaisant to, kokie bus rezultatai.
V. Fontas yra didelis Josepo Guardiolos fanas ir jau yra teigęs, kad sieks prisivilioti jį atgal iš Mančesterio. Nuolat minima ir legendinio klubo saugo Xavi pavardė, kuris dabar dirba treneriu Saudo Arabijoje.
Ispanijos žiniasklaida rašo, kad tikslas yra gana aiškus – komandoje turėti klubo legendą. Nors tokiu tikrai yra ir R. Koemanas, „Barcelona“ gretose žaidęs 1989-1995 m., tačiau nei vienas iš kandidatų į prezidentus, anot spaudos, neišreiškė didelio pasitikėjimo olandu ir laiko jį J. Bartomeu statytiniu.
Anot portalo sport.es., naujoji komandos valdžia sieks pradėti visiškai naują etapą. Tai yra sukurti naują direktorių tarybą, įlieti šviežio kraujo visose klubo sekcijose. Tad R. Koemano ateitis atrodo gana miglota.
„Suprantu, kad situacija nekasdienė, bet prioritetas yra klubas. Turime įvertinti visus faktorius. L. Messi gali išvykti, o kas toliau? Turime turėti planą ir keisti viską iš pagrindų. Tiesa ta, kad situacija nėra gera. Blogiausia, kad praėjusi klubo valdžia nebuvo atvira, tad mes galime nežinoti tikrosios padėties.
Mano norai labai aiškūs, tai yra, kad komandoje būtų tie, kurie geriausiai ją pažįsta. Tokie buvę žaidėjai kaip Xavi, Andresas Iniesta ar Carlesas Puyolis tam puikiai tinka. Jie turi dalyvauti klubo valdyme“,– viename interviu sakė kandidatas į klubo prezidento postą V. Fontas
Bet naujoji valdžia susidurs su nemenku iššūkiu, nes „Barcelona“ finansinė padėtis gana komplikuota. Dar prieš kurį laiką buvo skelbta, kad „Barcelona“ skolos išaugo iki daugmaž 488 mln., biudžete atsivėrė ir 100 mln. eurų skylė. Ispanijos dienraštis „Marca“ jau anksčiau yra rašęs, kad dėl to klubas vasarą atsisakė Luiso Suarezo paslaugų, kurio alga buvo per didelė.
Pranešama, kad klubas planuoja kiek sumažinti algas daugeliui komandos darbuotojų įvairiuose sferose. Skelbiama, kad šis žingsnis bus sudėtingas – gali kilti teisinių keblumų. Kaip praneša „Marca“, žaidėjai ir klubo darbuotojai turės galimybę nutraukti galiojančias darbo sutartis, jei bus bandoma keisti finansinius įsipareigojimus.
Bet kuris darbuotojas galės nemokamai atsisveikinti su „Barca“ ir galės tikėtis 20-ies dienų atlygi už kiekvienus metus, kiek yra pradirbęs klube, išmokos.
Tai reiškia, kad katalonų klubas turės tartis su kiekvienu futbolininku atskirai – kitaip įvesti kolektyvinio algų mažinimo nepavyks. Jei nepavyks susitarti, bet kuris futbolininkas ar darbuotojas galės palikti klubą.
Ši situacija neaplenks ir klubo žvaigždės L. Messi. Kandidatas į klubo prezidentus Toni Freixa tikina, kad visi be išimties žaidėjai turės sutikti susimažinti atlyginimus, nes kitos išeities tiesiog nėra.
„Su Leo kalbėsime ramiai ir pateiksime jam visus argumentus. Jam, kaip ir kitiems žaidėjams, nebegalėsime pasiūlyti tokių pačių kontrakto sąlygų kaip anksčiau. Klubo pajamos drastiškai sumažėjo, todėl mes privalėsime imtis veiksmų. Reikia išsiaiškinti, ko L. Messi nori, nes man atrodo, kad jam dar liko daug metų futbole.
Apokalipsė mūsų neištiks, pasaulio pabaigos nebus, tačiau kai kurių kandidatų į prezidentus pažadai apie naujus pirkinius man kelia abejonių, nebent jie žada sumokėti iš savo kišenės“, – sakė T.Freixa.
Ši situacija veikiausiai palies ir krepšinį. „Barcelona“ krepšinio klubui vadovaujantis lietuvis Šarūnas Jasikevičius, anot pranešimų, norėjo komandą sustiprinti dar vienu aukštaūgiu. Bet dabartinė situacija organizacijoje turbūt neleis to padaryti ir teks verstis su turimais žaidėjais.
Ispanų žiniasklaidoje ši kova dėl prezidento posto įvardijama kaip ta, kuri gali nulemti klubo kryptį.
Nesėkmės Čempionų lygoje, prarastas titulas Ispanijoje, finansinės bėdos, pykčiai su L. Messi. Naujoji „Barcelona“ ekipos vadovybė turės gana daug darbo, ypač šiame pasauliniame koronaviruso kontekste, kai aplinkybės dar sunkesnės.
Štai katalonų futbolo klubas kol kas šį sezoną pradėjo gana blankiai. Po 7 turų rikiuojasi vos aštuntoje lentelės vietoje, tiesa, turi sužaidę keliais mačais mažiau nei lyderiai. Net nepaisant to, komandos žaidimas nuvilia, patirti du pralaimėjimai, trys mačai sužaisti lygiosiomis.
L. Messi apskritai tik praėjusio savaitgalio mače šiemet įmušė pirmąjį įvartį ne nuo 11 m. atžymos. Puikiai sezoną pradėjęs jaunasis Ansu Fati patyrė traumą ir nežais bent keturis mėnesius. Tai dar vienas galvos skausmas komandai, kurioje ir taip trūksta pastovumo.
Apskritai komandos sudėčiai reikia didelių permainų. Didžioji dauguma svarbiausių žaidėjų jau perlipę 30 metų ribą. Tam pačiam L. Messi kitą vasarą bus 34-eri. Bet, anot ispanų spaudos, čia iškyla didžiulė problema, kaip ne geriausių laikų kontekste reikia atjauninti sudėtį. Tam tikrai prireiks bent kelerių metų.
Taigi naujojo klubo prezidento laukia sunki misija. Klubo finansus būtina peržiūrėti, reputacija atrodo smukusi, futbolo komandos sudėtyje reikia didelių permainų. Kad ir kas taps naujuoju prezidentu, visos jo komandos laukia nelengvas laikotarpis.
Toli gražu nepaskutinėje vietoje ir politinės srovės. Anot ispanų spaudos, klubas artimiausiu metu rinksis naująją krypti ir šis sprendimas gali lemti, ar komandoje bus pokyčiai, ar organizaciją, kad ir nuo galinės sėdynės, valdys tie patys asmenys, kaip ir per pastaruosius penkerius metus.