Taip Jungtinių Valstijų prezidentą pavadino Venesuelos vadovas Hugo Chavezas ir pasiūlė jam geriau susipažinti su padėtimi Lotynų Amerikoje.
Lotynų Amerikos kairiųjų radikalų lyderį labai įžeidė B.Obamos pranešimas, kuriame jis apkaltino Venesuelos prezidentą „terorizmo eksportu“. Todėl sekmadienį per visus Venesuelos televizijos valstybinius kanalus H.Chavezas emocingai kalbėjo: „Ir dabar mane kaltinate terorizmo eksportu! Į tai mes galime tik atsakyti: vargšas neišmanėlis. Reikia daugiau mokytis ir susipažinti su tikrąja padėtimi Lotynų Amerikoje.“
Venesuelos prezidentą supykdė ir B.Obamos teiginys, kad H.Chavezas trukdo Lotynų Amerikos regiono plėtrai, nes jis pats mano, kad tam didžiausia kliūtis yra valstybė, kuriai vadovauja B.Obama. „Kas per neišmanymas! Tikroji kliūtis yra imperija, kurios priešakyje jis ir stovi. Ji jau 200 metų eksportuoja terorizmą, mėto bombas ant nekaltų miestų, planuoja ir įsako nužudyti visus, kurie jai neįtinka“, - aiškino H.Chavezas savo tautiečiams.
Dar prezidentu esant George‘ui W.Bushui, Jungtinių Valstijų ir Venesuelos santykiai pasidarė įtempti. Rugsėjį Vašingtonas net atšaukė savo ambasadorių iš Karakaso ir taip atsakė į analogišką Venesuelos žingsnį. Jungtinėms Valstijoms renkant naują 44-ąjį prezidentą, H.Chavezo tonas buvo kiek sušvelnėjęs. Per rinkimų kampaniją H.Chavezas linkėjo demokratų kandidatui pergalės, tačiau vos šis laimėjo, pareiškė, kad tęs kovą su „Amerikos imperializmu“, o paskui paragino B.Obamą iš esmės keisti valstybės politiką ir pereiti prie socializmo.
Todėl B.Obamai pradėjus eiti prezidento pareigas, JAV ir Venesuelos santykiai vėl ėmė blogėti, ir dabar jau juos galima vadinti priešiškais. Užbaigdamas savo ugningą kalbą, kaip atsaką į JAV pasiųstą „piktą signalą“, H.Chavezas dar pridūrė: „Jau ketinau skirti naują ambasadorių kaip mūsų geros valios ženklą. Tačiau kai išgirdau, ką kalba B.Obama, įkišau tą raštą kuo giliau į stalčių ir pasakiau sau, kad geriau dar palaukti.“