2009 metais Vyriausybių obligacijos patyrė spaudimą, tuo tarpu įmonių obligacijos iki šiol užima aukščiausias
pozicijas, rašo Austrijos investicinių fondų bendrovių lyderė „Raiffeisen Capital Management“.
Manoma, kad artimiausiais mėnesiais JAV ir Europos valstybių ūkiai sulauks giliausio nuosmukio pabaigos. „Raiffeisen Capital Management“ (RCM) vyriausiasis investicijų specialistas obligacijų klausimams Robertas Senzas tikina, kad būtina reguliuoti masinius kapitalo srautus ir palaipsniui mažinti tiek bankų ir įmonių, tiek privačių ūkių, pirmiausia JAV, per didelį įsiskolinimą.
Taip pat R. Senzo tikinimu, artimiausiais metais numatomas žymiai lėtesnis augimas. Didėjantis nedarbas, smunkantis įmonių pelnas ir nesurenkamos pajamos iš mokesčių dar daug metų smarkiai atsilieps disponuojamoms pajamoms. Infliacijos pavojus iš pinigų politikos perspektyvos taip pat yra menkas. Susidaro paradoksali situacija - viena vertus, pinigų kiekis, kurį centriniai bankai teikia komerciniams bankams, sparčiai didėja, kita vertus, realioje ekonomikoje aprūpinimas pinigais mažėja.
Ieškantiems patrauklių ir saugesnių investicijų verta atkreipti dėmesį į hipotekines obligacijas, banko obligacijas su
Vyriausybės garantija bei kitų ES šalių, pvz. Italijos, Ispanijos arba Austrijos vyriausybių obligacijas.
Anot R. Senzo, ES ir ECB pareiškė, kad neleis žlugti nei vienam stambesniam bankui, dėl to didesnių finansinių
institucijų bankų obligacijos pasižymi palyginti gerai prognozuojama rizika. Jos dar ilgai nebus pigesnės už
nefinansinių įmonių obligacijas.
Nepasitvirtinus prognozuotiems „depresijos“ scenarijams, įmonių obligacijos per praėjusias savaites smarkiai pakilo. Dabartiniam kursų lygiui įtaką daro užsitęsusi sunki recesija ir palyginti aukšta įsipareigojimų nevykdymo tikimybė.
Aukšto pajamingumo obligacijas RCM šiuo metu vertina labai atsargiai. R. Senzo tikinimu, aukšto pelningumo segmente įsipareigojimų nevykdymo tikimybė yra žymiai didesnė ir, visų pirma, daug sunkiau prognozuojama.