• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Banguotoji papūgėlė yra viena iš dažniausiai namuose auginamų papūgų. Nors jų rūšių yra ne mažiau kaip 120, jų priežiūra gali būti nesudėtinga ir beveik visais atvejais vienoda. Tai labai socialūs paukščiai, laukinėje gamtoje gyvenantys dideliais pulkais, todėl nerekomenduojama juos laikyti po vieną. 

Banguotoji papūgėlė yra viena iš dažniausiai namuose auginamų papūgų. Nors jų rūšių yra ne mažiau kaip 120, jų priežiūra gali būti nesudėtinga ir beveik visais atvejais vienoda. Tai labai socialūs paukščiai, laukinėje gamtoje gyvenantys dideliais pulkais, todėl nerekomenduojama juos laikyti po vieną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Banguotosioms papūgėlėms ypač patinka žmogaus skiriamas dėmesys, dėl šios priežasties banguotąsias papūgėles lengva prisijaukinti, o įdėjus šiek tiek pastangų ir darbo – net prakalbinti“, – apie banguotąsias papūgėles pasakoja DR Leo veterinarijos gydytoja, egzotinių gyvūnų ir paukščių specialistė Justyna Makovska. 

REKLAMA

Ką svarbiausia žinoti apie paukščių auginimą? 

Kaip ir kitiems gyvūnams, šiems paukščiams būtinas fizinis aktyvumas, protinės užduotys, lavinantys žaislai. Visi puikiai žinome, kad turint šunį, privalu kasdien bent kelis kartus per dieną jį išvesti į lauką, kuo gi skiriasi papūgėlės? Per dieną bent kelioms valandoms jos turi būti paleidžiamos iš narvelio pramankštinti sparnus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, netinka tik praverti narvelio dureles ir palikti paukščius be priežiūros, šeimininkas turi užtikrinti, kad augintiniai nesusižeis, neįstrigs tarp užuolaidų, nepabėgs pro atvirą langą ar neparagaus nuodingų kambarinių augalų“, – pabrėžia vet. gydytoja Justyna Makovska. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Banguotosios papūgėlės protingi paukščiai, jas galima išmokyti atitinkamų komandų: nutūpti ant piršto, grįžti į narvelį, pasakyti kelis žodžius. Internete gausu įvairių vaizdo įrašų, kada žmonės išmoko jas ir sudėtingesnių triukų. Banguotosios papūgėlės tinka daugeliui šeimų, jos gali puikiai sutarti su kitais augintiniais bei vaikais. Nors jos nereikalauja daug vietos, būkite pasiruošę, kad beskraidydamos jos gali užteršti mėgstamas užuolaidas, baldus. 

REKLAMA

Papūgėlių mityba 

„Praktikoje dažnai tenka susidurti su netaisyklingai šeriamais gyvūnais. Šios papūgėlės kilusios iš Australijos, todėl pasirenkant jų dietą būtinai turėtumėme atsižvelgti į tai, ką jos randa ir lesą laukinėje gamtoje. Papūgėlės gyvena atvirose pievose, kur nėra daug medžių. Jos daugiausiai minta sėklomis ir grūdais. Dėl to šiems paukščiams visiškai netinka žmonių maistas nuo stalo, išimtį sudaro tik vaisiai ir daržovės“, – apie banguotųjų papūgėlių kasdienį pašarą aiškina DR Leo veterinarijos klinikos gydytoja. 

REKLAMA

Reikėtų nepamiršti ir papildų, juos rekomenduojama naudoti nuolatos su kelių mėnesių pertraukomis. Papildai gali būti naudojami ir miltelių, ir skysčio pavidalu, barstomi ant maisto ar pilami į geriamą vandenį. Nerekomenduojama rinktis papildus, esančius lesaluose, kadangi neretai papūgėlės jo nesulesa. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aplinka, sveikata ir elgesys 

Banguotosios papūgėlės narvelyje taip taip pat reikėtų pasirūpinti žaislais, laipynėmis, sūpynėmis, mineralinėmis laktelėmis, į kurias paukščiai gali nusidilinti nagus bei snapą. Kartais banguotos papūgėlės bijo naujų daiktų narvelyje, tokiu atveju reiktų naujai įsigytą žaislą laikyti kambaryje toliau nuo narvelio ir palaipsniui dėti jį vis arčiau gyvūnų. Žaislai reikalingi papūgėlių protinei mankštai, sudominti ir praskaidrinti augintinių monotoniją. Dažnai tenka stebėti, kaip banguotosios papūgos mėgaujasi maudynėmis, ypač karštomis dienomis. Papūgėlių maudynėms galite įrengti kelių centimetrų gilumo baseinėlį ar su priežiūra leisti maudytis po tekančiu vandeniu iš krano. 

REKLAMA

DR Leo veterinarijos klinikos gydytoja, egzotinių gyvūnų ir paukščių specialistė Justyna Makovska rekomenduoja profilaktiškai klinikoje apsilankyti bent kartą metuose, o pastebėjus svorio kritimą, pablogėjusią odos, snapo ar plunksnų būklę – vizito nereiktų atidėlioti. „Gyvūno bendrą savijautą taip pat atskleidžia jo elgesys: sumažėjęs aktyvumas, čiulbėjimo stoka, sėdėjimas pašiaušus plunksnas ar jų pešiojimas – visi šie požymiai rodo, kad papūgėlė negaluoja“, – pabrėžia DR Leo veterinarijos klinikos gydytoja J. Makovska. 

Jei turite daugiau klausimų, norite pasikonsultuoti dėl planuojamo įsigyti paukštelio ar dėl turimos papūgos sveikatos bei priežiūros – jums padės DR Leo veterinarijos gydytojų komanda!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų