Didžiojoje Britanijoje didžiosios kompanijos nemoka arba moka labai mažai mokesčių. „Cadbury”, „Standard Chartered” ir „British American Tobacco“ (BAT) gavo 6 milijardus svarų pelno ir sumokėjo Britanijai 0 svarų mokesčių.
Šių trijų kompanijų bendra vertė yra 75 milijardai svarų. Ir daugiau stambių bendrovių pelną gauna užsienyje, todėl Britanijos iždui joms mokėti nereikia.
Tarp pajamų mokesčio nemokančių verslo banginių yra ir tokių, kurie grasinosi išsikraustyti iš D. Britanijos, jei toliau bus sunkinama mokesčių našta.
Daug su moksliniais tyrimai susijusių bendrovių taip pat nemoka pajamų mokesčių naudodamosi dvigubo apmokestinimo išvengimo įstatymais.
Mobiliojo ryšio operatorius „Vodafone“, turintis 18 milijonų klientų Jungtinėje Kartalystėje (JK), taip pat nemokėjo pajamų mokesčio už 2007 metus, tačiau aiškino mokėjęs jį ir kitokius mokesčius ankstesniais metais.
„Rolls-Royce“, orlaivių variklių milžinas Britanijos salose suteikia darbą 22900 darbuotojų ir 16000 darbuotojų – užsienyje. Iš 733 milijonų svarų ikimokestinio pelno mokesčių sumokėjo tik 13 milijonų, mat didžioji pelno dalis gauta iš užsienio pardavimų, t. y. užsienyje. O tėvynėje sutelkta tyrimus bei gamybą vykdanti kompanijos dalis reikalauja labai didelių investicijų bei kitokių išlaidų.
12-ta didžiausia JK įmonė BAT pranešė, kad jos tėvyninis padalinys veikė nuostolingai, o 99 procentai pelno buvo gauta užsienyje.
Viena didžiausių pasaulyje aludarių grupė „SABMiller“ už 2007 metus mokėjo tik 100 000 svarų pajamų mokesčio. Kompanijos atstovė paaiškino: „Mūsų komercinis padalinys JK teritorijoje yra labai mažas – tik 70 žmonių ir jis yra tik plėtros pradžioje. Visi kiti pelnai buvo apmokestinti jų gavimo vietoje.
Tyrimą atliko Britanijos laikraštis „The Times“. Jis nurodo neteigiąs, kad kompanijos elgiasi netinkamai ar nelegaliai. Šie duomenys yra tiesiog „įspūdingi“.