ES ketina dar labiau apriboti gyvūnų naudojimą atliekant mokslo eksperimentus ir numatyti didesnę vis dar eksperimentams naudojamų gyvūnų apsaugą.
Gruodžio 15 d. Taryba aptarė pasiūlymą dėl direktyvos, kuria siekiama visoje Sąjungoje moksliniams tyrimams ir pramonei užtikrinti vienodas sąlygas. Tikimasi, kad didėjantis alternatyvių būdų pritaikymas sustiprins mokslinių tyrimų veiklą Europoje.
Dabartinės ES taisyklės dėl mokslo tikslais naudojamų gyvūnų apsaugos nustatomos pagal 1986 m. direktyvą. Nuo tų metų kai kurios valstybės narės priėmė griežtesnius laboratorinių gyvūnų gerovės reikalavimus, todėl Europoje atsirado vis didėjantis standartų skirtumas. Todėl dabar Taryba ketina pašalinti šiuos skirtumus, atsižvelgdama į etinio požiūrio į gyvūnų gerovę raidą, naujausius eksperimentų būdus ir naujausias mokslo žinias apie gyvūnų gebėjimą jausti skausmą ir kančias.
Pasiūlytuose teisės aktuose bus nustatyti alternatyvūs bandymams su gyvūnais sprendimai. Kai tai neįmanoma, bus siūloma sumažinti bandymų skaičių ir tobulinti bandymų metodus, siekiant mažiau pakenkti gyvūnams. Į naujas taisykles taip pat reikėtų įtraukti draudimą mokslo procedūrose naudoti didžiąsias beždžiones (šimpanzes, mažąsias šimpanzes, gorilas ir orangutangus). Leidimas naudoti bandymams gyvūnus galėtų būti duotas tik jeigu pačios rūšies išlikimui kilo grėsmė arba netikėto žmonių gyvybei ir sveikatai pavojingos ligos proveržio atveju.
Naujoje direktyvoje raginama atlikti etinį įvertinimą. Visiems bandymams su gyvūnais bus taikomas reikalavimas gauti leidimą. Taip pat direktyvoje bus nustatyti būtiniausi gyvūnų laikymo ir priežiūros reikalavimai, taip pat reikalavimas naudoti tik antros arba vyresnės kartos gyvūnus, kad nebūtų išeikvotos laisvėje gyvenančios populiacijos.
Kadangi šis teisės aktas bus priimtas pagal bendro sprendimo procedūrą, jam turi pritarti Europos Parlamentas.