Svarstant apie kitų metų futbolo sezoną ir apie Pirmos lygos laimėjimą, kas suteiktų klubui galimybę sugrįžti į aukščiausiąjį šalies futbolo divizioną A lygą, svarstoma pasitelkti ir futbolo investuotojo iš Jungtinės karalystės kapitalą, kurio finansiniai pajėgumai bei kiti resursai klubui suteiktų galimybę ženkliai sustiprinti savo sportinį pajėgumą.
Apie nelengvas derybas su potencialiais partneriais iš Anglijos pasakojo dabartinis klubo savininkas Tomas Malinauskas.
Deratės su privačios futbolo akademijos „The Higher Sports Academy“ iš Anglijos atstovais, kurios vadovą Russ Horsey ką tik išlydėjote iš Panevėžio. Kaip sugebėjote sudominti britus beveik istorinėse žemumose esančiu Lietuvos futbolu ir ko tikitės iš galimos partnerystės?
„The Higher Sports Academy“ yra futbolo ugdymo įstaiga, siūlanti galimybę 16-23 metų jaunuoliams iš viso pasaulio studijuojant UK aukštojo mokslo standartus atitinkančiame koledže kartu žaisti ir futbolą. Pasinaudodami savo ryšiais, taip pat klubui talkinančio sostinėje gyvenančio buvusio darbuotojo tarptautiniais ryšiais, „išėjome į kontaktą“ su minėtos organizacijos atstovais, kurie taip pat suinteresuoti plėsti savo tarptautinį futbolo ir mokymo verslo partnerių tinklą.
Britams galime pasiūlyti galimybę jų futbolo akademijos studentams pradėti futbolo žaidėjo karjerą Lietuvoje, kur startui yra gerokai mažesnė konkurencija, nei, tarkim, Jungtinėje karalystėje ar Ispanijoje, kur Valensijos regione minėta akademija taip pat vykdo veiklą. Na, o mūsų lūkesčiai – finansinės investicijos (galimos klubo dalies pardavimas) ir žaidėjai, kurie galėtų stiprinti komandą tiek, jog padėtų laimėti Pirmos lygos čempionatą. Dar pridurčiau, jog mūsų ir britų bendras požiūris ir bendras interesas būtų pakeisti požiūrį į sportą ir mokslą Lietuvoje, sistemingai parengti programą, ugdančią tiek sportinę, tiek intelektinę futbolo žaidėjų pusę.
Ką konkrečiai galimai laimėtų FK „Ekranas“ iš tokios partnerystės?
Laimėtų stabilumą tiek finansiškai, tiek kalbant apie gerokai sutvirtintą klubo struktūrą. Taip pat aukšto lygio sportinę dalį (treneriai, sistema). Žinoma, ir didelį kiekį žinių iš vertingą patirtį sukaupusios tarptautiniu mastu dirbančios futbolo akademijos.
Ar investuotojo paieška liudytų, jog legendinio vardo šalies futbolo klubas ieško galimybių kilti gerokai aukščiau nei tik Pirma lyga? Kokią matote klubo viziją ?
Vienareikšmiškai - ieškomas investuotojas, kuris padėtų klubui per vienerius - dvejus metus pakilti į A lygą. Vizija būtų tokia: komanda A lygoje su stipria akademija. Akademijoje būtų stiprus sportinis parengimas bei mokslas gerai vertinamame UK koledže.
Ko reiktų, kad sutartis su galimu investuotoju būtų sudaryta? Kiek tai sustiprintų klubo sportinę dalį jau artimiausiu metu?
Įžanginiai žingsniai jau padaryti. Per keturias dienas apžiūrėjome Panevėžio ir rajono futbolo infrastruktūrą, aptarėme visas galimybes. Atstovas liko patenkintas. Atrodytų, jog žodinis susitarimas jau pasiektas, liko tik popierizmas. Kiek aptarėme, tai prie komandos prisijungtų treneris, trenerio asistentas, vartininkų treneris ir kineziterapeutas. Tikimės, jog tai garantuotų stiprų šuolį sportinės dalies kokybės link.
Ko gali tikėtis FK „Ekranas“ fanai naujajame sezone? Ar galite juos nudžiuginti jau dabar?
Jei viskas vyks pagal planą, tai fanai gali tikėtis daug pergalių ir, žinoma, pirmiausia kilimo į A lygą.
Optimizmu tryško ir Panevėžį aplankęs futbolo akademijos „The Higher Sports Academy“ vadovas Russas Horsey, kuris neslėpė, jog iš šios partnerystės tikisi labai daug, taip pat jam būtų didelė garbė dirbti su tokiu žinomu klubu ir, tikėtina, matyti klubo sugrįžimą į aukščiausiąją Lietuvos futbolo lygą. Svečias išreiškė įsitikinimą, kad, jo manymu, futbolas Lietuvoje auga.
Pažymėtina, jog vizito metu svečias stebėjo net tris šalies Pirmos lygos rungtynes (aut. „Neptūnas“ – „Be1“, „Nevėžis“ - „Panevėžys B“ ir BFA - „Riteriai B“). Jam paliko įspūdį aukštas varžybų standartas ir pakankamai daug ypač jaunų žaidėjų rungtynių metu, taip pat Klaipėdos, Kėdainių stadionai ir sostinės BFA arena.
Apibendrindamas savo vizitą, svečias išreiškė viltį, jog su tinkama vadyba ir palaikymu iš Lietuvos futbolo federacijos pusės Lietuvos futbolo laukia šviesi ateitis.
Apie futbolo klubą: vienas iš penkių žinomiausių šalyje futbolo klubas „Ekranas“ buvo įkurtas 1964 m. Iki 2015 m klubas net aštuonis kartus tapo šalies čempionu, penkis kartus iškovojo Lietuvos futbolo federacijos taurę, du kartus – šalies Supertaurę.
Deja, 2015 m. dėl finansinių sunkumų klubas išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio, kol 2020 m. grupė naujų investuotojų, susibūrusių į VšĮ „FK Aukštaitija“ neperėmė Klubo teisių. Tik perėmus naujiems investuotojams, naujasis „Ekranas“ laimėjo šalies II-os lygos futbolo diviziono varžybas. Jau šiais metais klubas, kurio pagrindinės komandos pagrindą sudaro vietiniai Panevėžio krašte išugdyti futbolo žaidėjai, startavo šalies I-os lygos pirmenybėse, turint tikslą galutinėje turnyro įskaitoje patekti tarp pirmų trijų komandų ir dviejų metų bėgyje sugrįžti į pajėgiausią šalyje „A“ futbolo lygą. Siekiant įgyvendinti šiuos sportinius tikslus, Klubas ne tik pradėjo vystyti savo futbolo akademijos veiklą, kurioje futbolo paslapčių jau mokosi per 230 vaikų, tačiau ir veda derybas su užsienio investuotojais, kurių finansinis pajėgumas leistų klubui greičiau įgyvendinti numatytus sportinius tikslus – per 4 metus sugrįžti tarp pajėgiausių šalies futbolo klubų TOP 4 ir iškovoti teisę atstovauti šaliai Europos futbolo turnyruose.