Energetinio saugumo klausimus, Baltijos šalių galimybes artimiausiais metais įsivesti eurą, būsimą Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), santykius su Rusija ir ES Rytų partnerystės iniciatyvą aptarė Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos diplomatijos vadovai Vygaudas Ušackas, Maris Riekstinis, Urmasas Paetas (Urmas Paet) ir Frankas Valeris Šteinmejeris (Frank-Walter Steinmeier).
XI kasmetis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas penktadienį vyko Palangoje.
Lietuvos užsienio reikalų ministro V. Ušacko nuomone, Vokietija galėtų būti artimiausia Baltijos valstybių patarėja politiniais ir techniniais euro įvedimo klausimais.
Aptariant būsimą Lietuvos pirmininkavimą ES 2013 metais Vokietija pasiūlė konsultuoti Lietuvą pasirengimo pirmininkauti, valstybės tarnautojų mokymo ir kitais klausimais.
Kalbant apie energetinio saugumo klausimus Lietuvos užsienio reikalų ministras akcentavo Vokietijos paramos svarbą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims siekiant apsirūpinti alternatyviais energetiniais šaltiniais. Vienas svarbiausių uždavinių energetinio saugumo srityje, pasak V. Ušacko, yra sujungti Baltijos šalių ir Vakarų Europos valstybių dujų ir elektros transportavimo tinklus.
„Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio jungtis sudarytų galimybę ateityje sukurti alternatyvų dujų tiekimo kelią per Vokietiją, Daniją ir Norvegiją ir padidintų Baltijos valstybių energetinį saugumą“, - sakė V .Ušackas.
Ministrai taip pat aptarė rengiamą ES Baltijos jūros strategiją ir Baltijos energetinių jungčių planą. V. Ušackas pristatė svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai prioritetus.
Ministrai pasisakė už konstruktyvių, europietiškomis vertybėmis grindžiamų santykių su Rusija plėtojimą. Ministrai sutarė įgyvendinant ES iniciatyvas Baltijos jūros regione įtraukti Kaliningradą, ypač laisvo žmonių judėjimo, verslo aplinkos gerinimo, teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo ir aplinkos apsaugos srityse.
Ministrai sutarė siekti, kad dar šiais metais būtų pasirašyta ES ir Ukrainos asociacijos sutartis ir žengti konkretūs žingsniai dėl vizų režimo palengvinimo Baltarusijos bei Kaliningrado srities gyventojams.
Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai Palangoje pasirašė Vyriausybių susitarimą dėl aukštojo mokslo kvalifikacijų ir mokslo laipsnių lygiavertiškumo pripažinimo. Susitarimu nustatoma, kad Vokietija ir Lietuva pripažįsta viena kitos aukštąsias mokyklas ir jose įgytus aukštojo mokslo bakalauro, magistro ir daktaro laipsnius. Šis susitarimas leis abiejų šalių studentams nevaržomai tęsti aukštesnės pakopos aukštojo mokslo studijas Lietuvoje ir Vokietijoje.
Ateinančiais metais Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimą ketinama surengti Estijoje.