Pataisos numato, kad parlamento nariai neturi teisės iš užsienio valstybių gauti dokumentus, kurie suteikia nuolaidų ar privilegijų dėl politinių ar religinių pažiūrų arba tautinės priklausomybės, taip pat jais naudotis, jei tai nenumatyta tarptautinėmis sutartimis.
Tokius dokumentus turintys parlamento nariai juos turi atiduoti į parlamento personalo tarnybą, praneša „BelaPAN“.
Pernai lapkritį buvo priimtos Valstybės tarnybos įstatymo pataisos, kurios vadinamąją Lenko kortą ar panašius kitų valstybių išduotus dokumentus uždraudė turėti valstybės tarnautojams. Lenko kortą ar panašius dokumentus turintys valstybės tarnautojai turės juos atiduoti į savo darbovietės personalo skyrių, o to nepadariusieji gali būti atleisti iš darbo.
Abiejų įstatymų pataisos parengtos atsižvelgus į Baltarusijos konstitucinio teismo rekomendacijas dėl atitinkamo Lenkijos įstatymo.
Nors Lenko kortos atsiradimas sukėlė daug diskusijų ir Lietuvoje, 2009 metais Seimas nepalaikė iniciatyvos kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar tokio užsienio valstybės dokumento turėjimas yra suderinamas su Seimo nario statusu. Tuomet buvo žinoma, kad Lenko kortą turėjo du parlamentarai, atstovaujantys Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Valdemaras Tomaševskis ir Michalas Mackevičius.
2007 metais Lenkija įstatymu įvedė Lenko kortą kaip asmens dokumentą, patvirtinantį lenkų kilmę ir suteikiantį lengvatų lenkams, gyvenantiems ne Lenkijoje.
Be kita ko, asmenų, turinčių Lenko kortą, vaikai įgyja vienodas teises į mokslą ir stipendijas, kaip ir Lenkijos piliečiai.