Galbūt prisimenate prieš gerą dešimtmetį kaip žaislus pardavinėtus keistos sudėties dirbtinio kaučiuko kamuoliukus, kurie po smūgio atsimušę į kietą paviršių kone visiškai susiplodavo, tačiau po akimirkos atgaudavo pradinę formą. Ta pati šveicarų kompanija neseniai ėmėsi labai panašios konsistencijos švaros produktų, skirtų automobilio salonui, biurui ar vidinės batų pusės valymui.
Labiausiai mus nustebino gamintojo skelbiama sudėtis – pagrindinės dalys yra guaros augalo sakai, vanduo ir etanolis. Be minėtų sudedamųjų medžiagų, keistoje automobilių interjero ir biuro technikos masėje yra dažiklių, aromatinių medžiagų, taip pat antimikrobinio konservanto diazolilidinilo karbamido ir parabenų, kurie naudojami kaip konservantai, o į švariklį, dedamą į batų vidų, dar įeina antingrybelinis vaistas klotrimazolis.
Pati švariklio masė yra drėgna, minkšta ir tąsi, tačiau vientisa ir išlaikanti vientisumą. Naudojimas labai paprastas – ištraukę iš indelio (140 gramų) arba pakelio (80 gramų), kurie nepriklausomai nuo švariklio tipo kainuoja atitinkamai 14,99 ir 24,99 Lt elastingąjį šiek tiek pamaigome ir prispaudžiame, prie paviršiaus, kurį norime nuvalyti ar nubakterinti.
Ištraukę perlenkiame švariklį pusiau palikdami viduje visus nešvarumus ir bakterijas. Gamintojas skelbia, kad toks gniutulas yra daugkartinio naudojimo, pakartotinai imtis sunkiai prieinamų paviršių valymo esą galima 50–80 kartų. Atkreipiamas dėmesys, kad naudoti jį galima tik sausomis rankomis, o pakuotę, nepriklausomai nuo jos tipo, reikia laikyti uždarytą, nes švariklis linkęs garuoti.
Pripažinsime, kad paties eksperimento, kuriame buvo panaudoti du portalo balsas.lt darbuotojų automobiliai ir kone pusės biuro kompiuteriai, rezultatai nuvylė. Polimerinės struktūros švariklis suteikia daugiau naudos iš sunkiai kuo nors palyginamų lietimu gaunamų pojūčių nei dėl tiesioginės savo funkcijos, kurią, kūrėjų teigimu, turėtų atlikti.
Elastinga masė užpildo net mažiausius tarpelius tarp oro tiekimo angų grotelių ar kompiuterio klaviatūros mygtukų, tačiau surenka tik dulkes, trupinius ir tuos nešvarumus, kuriuos ir taip pavyktų pašalinti jei, tarkime, turėtume galingą siurblį su miniatiūriniu antgaliu. Antra vertus, sprendžiant iš apdorotų paviršių skleidžiamo kvapo karbamidas puikiai atlieka savo darbą ir mikrobų nepalieka.