• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos federalinė statistikos tarnyba paskelbė, kad balandžio mėnesį 3,4 proc. sumažėjo šalies eksportas. Manoma, jog tradiciškai vienam svarbiausių Vokietijos ekonomikos ramsčių galėjo pakenkti sustiprėjęs euras.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis išankstiniais tarnybos duomenimis, balandžio mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, eksportas sumenko iki 53,8 mlrd. eurų, o importas nukrito 3,6 proc. - iki 44,6 mlrd. eurų. 9,2 mlrd. eurų dydžio užsienio prekybos perteklius buvo šiek tiek mažesnis už 2002 metų balandį užfiksuotą 9,4 mlrd. eurų teigiamą balansą.

REKLAMA

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Vokietijos bendras eksportas sudarė 216,6 mlrd. eurų, arba 2,3 proc. daugiau nei 2002-ųjų sausio-balandžio laikotarpiu. Tuo tarpu keturių mėnesių importas pasistiebė 4,5 metiniais proc. - iki 178,1 mlrd. eurų.

Einamosios sąskaitos balanso (vertinančio prekybos, paslaugų ir pervedimų srautus) požiūriu balandį užfiksuotas 3,1 mlrd. eurų perteklius. Šis teigiamas balansas buvo šiek tiek mažesnis už 3,3 mlrd. eurų perteklių praėjusių metų balandį. Per pirmus keturis 2003-iųjų mėnesius einamosios sąskaitos perteklius siekė 12,8 mlrd. eurų - taip pat mažiau už 13,6 mlrd. eurų teigiamą balansą tuo pačiu laikotarpiu pernai.

REKLAMA
REKLAMA

Balandį eksportas smuko ne tik metiniu, bet ir kovo mėnesio požiūriu. Palyginti su 55,7 mlrd. eurų kovo eksportu, nuosmukis siekė 2,2 proc. Pasak analitikų, šie duomenys rodo sustiprėjusio euro poveikį. "Commerzbank" ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kad eksportas į Europos pinigų sąjungos ir jai nepriklausančias valstybes atitinkamai nukrito 2,9 proc. ir 4 proc. Vokiečių eksporto paklausa ypač sumažėjo Jungtinėse Valstijose.

Tuo tarpu balandį užfiksuotą importo kritimą, analitikų nuomone, lėmė sumažėjusios naftos kainos ir menka vidaus paklausa.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų