Spūstis prie vairavimo mokyklų durų ėmė skirstytis - nauji keleiviai į paskutinį traukinį įšokti pavėlavo, tad dar nepradėjusiems mokytis vairuoti egzaminus laikyti teks jau pasikeitus tvarkai, rašo „Respublika“.
Laikinai Eismo priežiūros tarnybos viršininko pareigas einantis Gintaras Aliksandravičius „Respublikai“ teigė nemanąs, kad pagausėjęs būrys pavasarinių vairuotojų bus prastesnis nei iki šiol, mat reikalavimai išlieka tie patys. O ir nuo vairuotojo pažymėjimo „bandomasis“ laikotarpis, įsigaliosiantis nuo šių metų liepos 1 d., esą atbaidyti neturėtų.
„Žmonės išmoksta vaikščiot, išmoksta važinėti dviračiu, paskui - vairuoti automobilį. Nemanau, kad norinčiųjų mokytis sumažės“, - pabrėžė pareigūnas.
Klaipėdos vairavimo mokyklos UAB „Linaudrė“ vadovas Bronius Zikaras „Respublikai“ sakė, kad šiokį tokį pakilimą šį pavasarį vairavimo mokykla jautė, tačiau pas juos esą visą laiką vietos grupėje būdavo užsisakomos iš anksto, taigi eilės per daug nenustebino.
Pašnekovo teigimu, didžiausias ažiotažą lėmęs veiksnys - nežinomybė dėl laikinų vairuotojo pažymėjimų, kurie bus išduodami vairuotojo pažymėjimo egzaminą išlaikiusiems po šių metų liepos 1 d. „Dėl to žmonės ir puola. Jei būtų konkrečiai pasakyta, bus tokia įstaiga, nueisi, kai kas bus atliekama, - nebūtų buvę jokio ažiotažo“, - aiškino B.Zikaras.
Tačiau mokinių srautų sumažėjimo jis nesureikšmina: „Gal mėnesį, du truputį atkris, paskui vis tiek grįš į savo vėžes, abiturientams egzaminai baigsis“.
UAB „Linaudrė“ filiale Šilutėje šie bangavimai esą pasijautė daugiau - pašnekovo manymu, taip galėjo nutikti dėl to, kad ten vyresni žmonės sudaro didesnę mokinių dalį nei didmiesčiuose.
Vilniaus vairavimo mokyklos UAB „Dorkanas“ direktorius Audrius Stramkauskas „Respublikai“ sakė, kad didysis bumas jau praėjo.
„Palyginti su kitais sezonais, gal dešimčia ar penkiolika procentų ir buvo padaugėję tų mokinių. Bet taip buvo, nes dabar srautas jau gerokai sumažėjo“, - kalbėjo jis.
Rimtesnis skirtumas, kurį teigė pastebėjęs A.Stramkauskas, yra tai, kad šį pavasarį mokytis atėjo daugiau vyresnių žmonių. „Galbūt tie, kurie bijojo to įstatymo, sukruto“, - svarstė jis. Tačiau paprastai apie 90 proc. mokinių esą būdavo neseniai pilnametystės sulaukę, taigi tokių besimokančiųjų buvo ir bus.
Jo teigimu, vairavimo mokyklose ir taip egzistuoja sezoniškumas, o vasarą ir kitais metais juntamos atostogų nuotaikos. Taigi lėtėjimas nėra nei drastiškas, nei netikėtas.
Eglė JOCIŪTĖ