Kultūros ir poilsio parką pamėgusiems ir jame nuolat besilankantiems žmonės buvo nusišypsojusi reta proga pabūti tokiame parke, kokį ir norėtų matyti, apie kokį daug metų svajota: šviesų, jaukų ir saugų.
Šviesus, jaukus ir saugus Kultūros ir poilsio parkas buvo, deja, neilgai. Vos tik Panevėžyje baigėsi Europos krepšinio čempionatas, pasibaigė ir parko triumfas. Kas nutiko Panevėžyje pasibaigus krepšinio batalijoms, vaizdingai papasakojo Parko gatvės gyventojas Sigitas. Savo mintimis jis dalijasi su „Panevėžio balso“ skaitytojais.
Malonu vaikštinėti
„Kaip buvo smagu, kai Panevėžys kruopščiai ruošėsi didžiajam sporto įvykiui. Miesto parke buvo skutama žolė vos tik jai atžėlus kelis centimetrus, buvo sutvarkyti parko šviestuvai, šviesa užlieję visą parką, net paupys buvo apšviestas!!! Kiekvieną dieną pastebėdavau vis daugiau žmonių, vaikštančių šviesiame parke. Kadangi aš pats ten kiekvieną dieną vaikštau su šunimi, tad pakalbėjęs su kitais šunis vedžiojančiais vyrais nusprendėme, kad būtent tai vienas iš tų dalykų, kurių trūksta Panevėžiui. Ypač šviesiu parku džiaugėsi panelės ir moterys, tvirtinusios, kad jaučiasi kur kas saugiau ir jaukiau. Net romantikų porelės vaikščiojo su šypsenomis veiduose. Ir kaip manote, kas atsitiko? Pasibaigus krepšinio čempionato etapui, jau kitą dieną parkas vėl paniro į akliną tamsą ir tapo žmonėms atšiaurus.“
Tamsiau visame mieste
Žmogus prisipažįsta, jog ir jį, ir daugumą Parko bei aplinkinių gatvių gyventojų nuliūdino tokia permaina. „Atėjo ruduo, artėja žiemos vakarai, ir koks būtų nuostabus kampelis Panevėžyje, jei tas parkas liktų apšviestas! Kodėl negalime gyventi gražiai ir jaukiai kasdien, o ne vien per šventes?“ – stebisi panevėžietis.
Už miesto apšvietimą atsakingos bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorius Gintaras Petrauskas patvirtino, kad parko apšvietimas buvo sutvarkytas ir įjungtas specialiai Europos krepšinio čempionatui. „Tokie žmonių srautai, tokia lankytojų gausa reikalavo ir ypatingo apšvietimo“, – sakė vadovas, tačiau priminė, kad bendrovė dirba pagal Savivaldybės nurodymus. Kas numatyta sutartyje, tas ir daroma. „Jeigu bus pareikštas valdžios noras, kad įjungtume šviestuvus, juos ir įjungsime“, – sakė G. Petrauskas.
Parke šviestuvai sustatyti jau anksčiau, tačiau daugelis, chuliganams pasidarbavus, buvo sudaužyti ir išlaužyti. Artėjant čempionatui šviestuvai buvo suremontuoti ir įjungti. Šventei pasibaigus vėl visos šviesos buvo išjungtos.
„Panevėžio gatvių“ direktorius sako, kad čempionato metu ne tik parke – visame mieste buvo šviesiau, nes tomis dienomis buvo įjungti visi miesto šviestuvai. Krepšinio šventei iš miesto pasitraukus, apšvietimas pervestas į buvusį režimą, – šviečia kas antras šviestuvas.
Svarsto ir tariasi
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė aiškino, jog Kultūros ir poilsio parko apšvietimu susirūpino ir miesto valdžia. „Tariamės, svarstome ir bandome rasti aukso vidurį – geriausią išeitį, kad ir gyventojai būtų patenkinti, ir miesto lėšų per daug neiššvaistytume. Šiuo metu laikyti parke įjungtą apšvietimą tik tuo metu, kai parke lankosi daugiausia žmonių, pavyzdžiui, iki 22–23 valandos, neturime techninių galimybių“, – tikino direktorė.
Vicemeras Petras Narkevičius mano, kad apšvietimas galėtų būti įjungtas iki pat vidurnakčio, o paskui jis tikrai nereikalingas.
„Parką pamėgę žmonės gali tikėtis, jog greitai jame bus šviesu, na, galbūt ne taip, kaip krepšinio čempionato metu. Visu pajėgumu visą naktį šviesti ir nereikalinga, ir per brangu“, – teigia vicemeras.
Jis mano, kad šis klausimas gali būti išspręstas per 3–4 dienas. „Įsigysime specialią įrangą su automatiniu mechanizmu, reguliuojančiu elektros įjungimą ir išjungimą nustatytu laiku. Tam tikrą laiką parke šviestų kas antras šviestuvas, o naktį šviesa užgestų“, – svarsto P. Narkevičius.
Kada valdžia išpildys savo pažadus, pirmieji pamatys Parko gatvės gyventojai, mėgstantys leisti laiką prie namų esančiame gražiame miesto gamtos kampelyje.