Pravieniškėse bado akciją surengusių 168 nuteistųjų keliami reikalavimai yra neteisėti, teigia Kalėjimų departamento atstovai.
Anot pranešimo spaudai, antradienį po pusdienį trukusio pokalbio nuteistieji ilgą įvairių reikalavimų sąrašą sutrumpino iki trijų, jų nuomone, pagrindinių norų: visus be išimties, kurie jau atliko du trečdalius bausmės, paleisti į laisvę, grąžinti maisto siuntinių perdavimus bei nuimti stiklines pertvaras trumpalaikių pasimatymų metu.
Pokalbyje su nuteistaisiais Pravieniškių antruosiuose pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje dalyvavęs Kalėjimų departamento Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis teigia, jog šie nuteistųjų norai ir reikalavimai yra teisiškai nepagrįsti, nes to nenumato dabar galiojantys įstatymai.
Visų nuteistųjų lygtinis paleidimas nėra įmanomas. Maisto produktų siuntiniai uždrausti nuo 2006 metų. Šiuo metu leidžiama nuteistiesiems gauti vieną drabužių ir avalynės siuntinį per 6 mėnesius.
Pasak Kalėjimų departamento atstovų, maisto siuntiniai uždrausti dėl to, kad juose nuolat buvo randama nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų ir buvo tuo piktnaudžiaujama. Nuteistasis turi galimybę maisto produktų nusipirkti pataisos namų parduotuvėje, o jų asmeninės sąskaitos nėra ribojamos.
Stiklinės pertvaros yra numatytos Pataisos įstaigų tvarkos taisyklėse, kur teigiama, kad trumpalaikis pasimatymas turi vykti be fizinio kontakto. Pasak G. Zaveckio, stiklinės pertvaros buvo numatytos todėl, kad artimieji negalėtų perduoti draudžiamų daiktų, kas pasitaikydavo iki tol.
Pravieniškių antrųjų pataisos namų-atvirosios kolonijos administracija, suderinusi su rajono prokuroru ir Kalėjimų departamentu, turi teisę vadinamosios bado akcijos iniciatoriams laikinai sustabdyti: pasimatymų suteikimą, leidimus skambinti telefonu, laiškų išsiuntimą ir gavimą, maisto produktų pirkimą bei kita.
2010 m. kovo 16 d. duomenimis, Pravieniškių 2-uosiuose pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atlieka 1243 asmenys, teisti už sunkius nusikaltimus pirmą kartą.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže