Lee Min–Kyong, dvylikametė baleto šokėja, gerai jaučiasi tik grojant muzikai, kai ji sustoja, mergaitė tampa nedrąsi ir susikausčiusi. „Ji jaučiasi nejaukiai dėl savo azijietiškų siaurų akių ir vengia žiūrėti į save veidrodyje, - sako mergaitės mama. - Dauguma jos bendraamžių jau pasididino akis plastinėmis operacijomis.“
„Po operacijos turėsiu didesnes akis, mano žvilgsnis bus gilesnis“, - aiškina Min-Kyong. Daug kas atkreipia į ją dėmesį dėl jos mažų akių ir tai mergaitę verčia jaustis išskirtinai negražia. Gydytojai plastinės chirurgijos metu planuoja praplatinti akis ir padidinti akių vokus, kas suteiks mergaitei vakarietiškų bruožų.
„Esu labai sujaudinta, manau, kad atrodysiu daug geriau nei dabar“, - tikina ji kukliai besišypsodama.
Mergaitės tėvas Jang sako: „Aš neprieštarauju - gyvename tokiame pasaulyje, kur norėdamas eiti pirmyn, turi puikiai atrodyti.“
Pietų Korėjos gydytojas Kim Byung-gun tikina, kad Lee ne vienintelė, norinti pasikeisti, tokių operacijų per dieną atliekama šimtai. Gydytojas aiškina, kad jo kliniką galima būtų vadinti „azijiečių akių sostine“. „Jos visada sako, kad yra nepatenkintos savo veidu, pacientės nori turėti vakarietiškų bruožų, dideles akis ir dailesnę nosį“, - sako gydytojas.
„Pacientai iš Kinijos ir Korėjos taip pat reikalauja „amerikietiško veido“. Jiems nepatinka jų dideli skruostikauliai ir siauros akys, operacijos metu jie tikisi patobulinti ne tik akis, bet ir skruostikaulius, didelį apatinio žandikaulio kampą bei nosį“. Tokios operacijos, daugiausiai išbandytos korėjiečių, dabar paplito ir tarp kinų. Apie 90% pacientų būna iš Kinijos. Būtent dėl šios priežasties Kinijoje jau įkurtos dvi tokio tipo klinikos. Gydytojas Kim tiki, kad po tokios plastinėkos operacijos daugelis žmonių lengviau susiranda darbus ar antras puses.
Šiandien daugelis korėjiečių šeimų tik gimusius kūdikius skatina stiprinti liežuvio raumenį, kad paaugę galėtų laisviau šnekėti anglų kalba. Azijos Ramiojo regiono žmonės sunkiai ištaria radę “L„, todėl žmonės labai anksti imasi anglų kalbos mokymo kursų, kurių metu koreguojama tarsena ir skatinamas tam tikrų garsų, tokių kaip “L“ tarimas.
„Galima teigti, kad šie žmonės smerkia savo rasę, jie nenori būti tuo, kuo gimė. Nors šie žmonės ir nelaiko savęs negražiais, vis dėlto toks jų pasiryžimas daug ką pasako,“ – sako specialistai.
Bet dvylikametė Lee Min-Kyong nekreipia dėmesio į kitų nuomonę. Po kelių savaičių ji jau džiaugsis savo naujuoju veidu ir galės drąsiai žvelgti į veidrodį baleto salėje.