„Butus šiandien stato mišri komanda iš įvairių šalių. Dirba ne tik ukrainiečiai, dirba ir gruzinai, ir baltarusiai. Buvau pats nustebęs, kai prieš savaitę atėjau į vieną objektą ir pamačiau tamsiaodžius žmones, man iš karto kilo klausimas ir įtarimas.
Vienas lietuvis paaiškino, kad tai Lietuvoje studijuojantys studentai, kurie pasamdyti baldams sunešti. Šiandien, kai reikia kokį sunkesnį darbą dirbti, lietuviai to nelabai nori daryti. Tuomet tokias paslaugas teikiančios įmonės ir verčiasi per galvą, ieškodamos žmonių“, – aiškino A. Avulis.
Tiesa, anot verslininko, atliktų darbų kokybes prasme darbuotojai iš Lietuvos dirba geriau nei užsieniečiai. Tačiau ir pastarieji turi kozirį.
„Jie neturi kur bėgti po darbo, atidirba tą dieną nuo pradžios iki galo, o, jeigu reikia, ir ilgiau“, – apie statybos dirbančius užsieniečius kalbėjo A. Avulis.
Kaip rodo vidurvasarį paskelbti naujausi Migracijos departamento duomenys, 2018 m. liepos 1 d. Lietuvoje gyveno 54 393 užsieniečiai, iš jų – 15 291 Ukrainos, 12 391 Rusijos, 10 433 Baltarusijos piliečiai. Minėtų valstybių piliečiai sudarė 70,1 proc. visų užsieniečių, gyvenančių Lietuvoje
Daugiau A. Avulio minčių apie tai, ar verta tikėtis butų kainų kritimo artimiausiu metu, kiek statybose galima užsidirbti ir, ar reikėtų laukti naujos krizės, galite išgirsti tv3.lt vaizdo įraše: