73 metų D.Halberstamas kaip keleivis važiavo vienu iš trijų automobilių, kurie susidūrė 17 val. 35 min. Grinvičo (19 val. 35 min. Lietuvos) laiku, nurodė Menlo Parko policijos departamentas.
"Jis mirė iš karto", - sakė į pietus nuo San Francisko esančios San Mateo apygardos koronerio vyriausioji pavaduotoja Kristine Gamble (Kristin Gembl).
D.Halberstamas savo karjeros pradžioje laikraščiui "Tennessean" Našvilio mieste nušviesdavo pilietinių teisių judėjimą, o vėliau perėjo į "The New York Times", kur pelnė šlovę straipsniais apie Vietnamą.
7-ojo dešimtmečio pradžioje dirbdamas minėtoje Pietryčių Azijos šalyje, jis priklausė mažai jaunų ir nieko nebijančių reporterių grupei, abejojusių oficialia Vašingtono pozicija, kad JAV laimi Vietnamo karą.
"The New York Times" turėjo priešintis Kennedy (Kenedžio) administracijos spaudimui išsiųsti jį iš šalies. Būdamas 30 metų D.Halberstamas laimėjo Pulitzerio premiją.
"Dabar atsigręžęs atgal matau, kad tai buvo pradžia, kai ėmė sekti pasitikėjimas", - interviu sakė žurnalistas ir artimas velionio draugas Neilas Sheehanas (Nilas Šyhanas), kartu su juo dirbęs Vietname.
"Tai buvo pirmas kartas, kai pagyvenę žmonės visiškai klydo ir faktai karo lauke jiems prieštaravo".
1965 metais pasirodžiusi D.Halberstamo knyga "Liūno kūrimas" (The Making of a Quagmire) atspindėjo, kaip Jungtinės Valstijos 1961 ir 1962 metais įsitraukė į karą, ir padėjo žodį "liūnas" susieti su Vietnamo karu.
1972 metais jis išleido knygą "Geriausieji ir šviesiausieji" (The Best and The Brightest), kuri parodė, kad geriausi JAV vyriausybės protai įtraukė šalį į sunkiai sprendžiamą karą, kurio neįmanoma laimėti.
Pastaruoju metu jis lygino JAV karą Irake su nesėkme Vietname.
D.Halberstamas parašė daug negrožinių knygų, kurios atgaivino nesenus istorinius įvykius, pradedant vidinių Vašingtono sluoksnių darbais ir baigiant pilietinių teisių judėjimu.