• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliuose atsivėrusios duobės daliai vairuotojų tampa tarsi slalomo trasa. O jei apvažiuoti duobės nepavyksta, vėliau jiems tenka skaičiuoti šimtus, o kartais ir tūkstančius eurų siekiančius nuostolius. Tačiau tai nereiškia, kad už tai negausite kompensacijos. O nuleisti rankų nereikėtų net ir tada, jei pinigų už patirtus nuostolius jums nesumoka beveik metus. 

Keliuose atsivėrusios duobės daliai vairuotojų tampa tarsi slalomo trasa. O jei apvažiuoti duobės nepavyksta, vėliau jiems tenka skaičiuoti šimtus, o kartais ir tūkstančius eurų siekiančius nuostolius. Tačiau tai nereiškia, kad už tai negausite kompensacijos. O nuleisti rankų nereikėtų net ir tada, jei pinigų už patirtus nuostolius jums nesumoka beveik metus. 

REKLAMA

kelių priežiūrą atsakingos įmonės ar savivaldybės, vairuotojams pareikalavus atlyginti žalą už prakirstą padangą ar sugadintą ratlankį kelyje, dažniausiai to iš karto padaryti nesiryžta.

Neretai vietoje išmokėtos kompensacijos nukentėjusiems vairuotojams galiausiai elektroniniu paštu atsiunčiamas šabloninis advokatų išaiškinimas, kuriame bandoma įrodyti, dėl kokių priežasčių pinigai negali būti pervesti į jūsų sąskaitą.

Tačiau nuleisti rankų, panašu, nereikia. Jei turite visus įrodymus, gauti kompensaciją gali ir pavykti. Tiesa, nebūtinai iš karto.

REKLAMA
REKLAMA

Pakliuvo į nepavydėtiną situaciją

Naujienų portalui tv3.lt laišką parašęs skaitytojas Tomas (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) pasakojo, kad dėl vykdomų kelio remonto darbų dar praėjusių metų gruodžio mėnesį atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – netyčia pataikęs ant duobės gatvėje apgadino automobilį.

REKLAMA

Pašnekovas taip pat pasidalijo ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimu, kuriame patvirtinama, kad Tomo vairuojamas automobilis „Mercedes–Benz“ buvo apgadintas po to, kai jis įvažiavo į kelyje atsivėrusią duobę.

„Važiuodamas automobiliu Kaune, Drobės gatve, nepastebėjo duobės. <...> Duobė nebuvo pažymėta jokiais įspėjamaisiais ženklais apie kelio remonto darbus“, – sakoma policijos nutarime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak policijos atstovų, vairuotojas Kelių eismo taisyklių nepažeidė, todėl administracinės atsakomybės jam nėra. 

Policijai užfiksavus šį įvykį, Tomas dėl patirtos žalos atlyginimo kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės atstovus. Tiesa, savivaldybė, gavusi nusiskundimą, iškart jį persiuntė „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO).

Išsiųstame laiške ESO atstovams miesto valdžios atstovai teigė, kad dėl vykdomų kelio remonto darbų Tomas pramušė savo automobilio padangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuolatinės darbo grupės nariai nustatė, kad minimoje vietoje ESO buvo išsiėmę leidimą planiniams kasimo darbams ir tuo metu vykdė darbus“, – aiškinama savivaldybės persiųstame dokumente.

4 mėnesiai tylos

Tačiau nuo tos akimirkos, pasak Tomo, neaiškumų kilo dar daugiau.

„4 mėnesiai tiesiog tylos, bandžiau kreiptis į Kauno miesto savivaldybę, kad padėtų išspręsti šitą problemą, ESO į jų laiškus irgi nereagavo. Be to, registruotu laišku ESO buvo išsiųsti visi su byla susiję dokumentai, bet jie vis tiek ignoruoja, nepripažįsta dėl jų kaltės padarytos žalos. 

REKLAMA

Toks įspūdis, kad tai yra sistemingai daroma, kol žmogus nuleis rankas ir nieko daugiau nereikalaus“, – pasipiktinimo neslėpė Tomas.

Galiausiai tik šią liepą prieš savaitę ledai, panašu, pajudėjo, nes ESO sureagavo ir pažadėjo problemą išspręsti.

Paprašyta pakomentuoti šią situaciją ESO ryšių su visuomene projektų vadovė Rasa Juodkienė  naujienų portalui tv3.lt teigė, kad tokia ji esą susiklostė „dėl žmogiškos klaidos“.

REKLAMA

„Kreipinys buvo netinkamai užregistruotas, todėl darbuotojai laiku nesureagavo, nesusisiekė ir neinformavo apie kompensacijos išmokėjimą“, – teigė ji.

R. Juodkienė paaiškina, kad pagal Tomo pateiktą medžiagą ir atsižvelgiant į tai, kokius darbus pas rangovą nurodytoje vietoje buvo užsakiusi ESO, kompensacija nukentėjusiam vairuotojui iš tiesų privalo būti išmokėta.

„Ją išmokėsime per 5 d.d. Su klientu susisiekėme, atsiprašėme ir informavome dėl kompensacijos išmokėjimo“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ESO atstovė atkreipia dėmesį, kad tokių nusiskundimų yra sulaukiama retai.

„Per pastaruosius penkerius metus jų buvo du (įskaitant šį) ir, jeigu į ESO kreipęsis žmogus pateikia visus reikalingus dokumentus, pagrindžiančius žalą, sprendimą priimame greit, o kompensaciją išmokame per 5 d. d.

Nepaisant to, kad žalą žmogus patyrė, kaip kad šiuo aptariamu atveju dėl rangovo kaltės, tačiau mes prioritetą visuomet teikiame nukentėjusiajam. Tai reiškia, kad bendrovė pirmiausiai išmoka kompensaciją, o po to jau kreipiasi į rangovą dėl nuostolių atlyginimo“, – kalbėjo R. Juodkienė.

REKLAMA

Policija prašo neskambinti, jei įvažiavote į duobę 

Policija vairuotojams primena, kad jeigu patyrėte nuostolių įvažiavus į duobę kelyje, tokiu atveju būtina kviesti ne policiją, o apie tai pranešti kelio savininkui. 

Be to, jei nelaimingai įvažiavote į kelio duobę ir apgadinote transporto priemonę, tinkamai užfiksuokite aplinkybes ir kreipkitės į draudimo bendrovę arba kelio savininką. Pranešti policijai ar kviestis pareigūnų nereikia. Policija prašo dėl kitų eismo dalyvių ir būtinai pažymėkite pavojingą vietą.

REKLAMA

Policija (nuotr. Vaidos Girčės)

Įvažiavę į kelio dalyje esančią duobę ir tik apgadinę vairuojamą transporto priemonę, dėl padarytos žalos atlyginimo turite spręsti su kelio savininku civiline tvarka.

Kaip elgtis įvažiavus į kelio duobę:

1. Apie įvykį informuokite kelio savininką:

  • „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija) – dėl įvykių valstybinės reikšmės keliuose (magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose);
  • savivaldybę – dėl įvykių tam tikros savivaldybės teritorijoje esančiuose vietinės reikšmės keliuose (gyvenamųjų vietovių gatvėse ir pan.);

2. Nufotografuokite įvykio vietą, kad būtų aiškiai ir gerai matoma:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • įvykio vieta (kelio, kuriame įvyko įvykis, atkarpa);
  • duobė, į kurią įvažiavo transporto priemonė;
  • transporto priemonė ir jos apgadinimo žymės.

3. Dėl žalos atlyginimo kreipkitės į kelio savininką arba transporto priemonę savanoriškuoju transporto priemonės draudimu (kasko) apdraudusią draudimo įmonę.

Primenama, kad, įvažiavus į kelio duobę, įprastinė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis negalioja, todėl tokiu draudimu apdraudusios įmonės apie įvykį informuoti nereikia.

REKLAMA

Kada reikia pranešti policijai:

  • kai eismo įvykyje žuvo ar buvo sužeistas žmogus;
  • kai su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesutaria dėl jo aplinkybių;
  • kai dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala, o nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra ir nukentėjusiajam neįmanoma pranešti apie eismo įvykį.

Policija taip pat primena, kad kelyje patys sudarę ar pastebėję kliūtį ir pavojų privalote juos pašalinti, o jei to padaryti negalite, kliūtį arba pavojingą vietą pažymėkite ir praneškite kelio savininkui arba policijai, kuri gavusi tokį pranešimą informuos kelio savininką.

tv3.lt

Gal policija norėtų paskaityti draudimo
Gal policija norėtų paskaityti draudimo
Cituoju "įvykis turi būti registruotas policijoje".
Policija įdomu susiderino atsakymą su Kasko? Nes jie visada nesvarbu kokia situacija reikalauja iš policijos pažymos :))) o dėl duobių taip pat savivaldybės reikalauja, kad būtų policijos įforminta:)))
Ta policija išvis tingi dirbti. Įrodyk tu paskui, kad ten įvažiavai neišsikvietęs ir neužfiksavęs. Pas mus visi labai labai pradėjo tingėti savo pareigas atlikti..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų