Muziejaus apsaugininkai tą vyrą sučiupo antradienį vakare, su kokiu tuzinu daiktų, tarp jų – šakute, žirklių dalimi, porceliano fragmentais. Jis juos iškapstė toje vietoje, kur Antrojo pasaulinio karo metais stovėjo sandėliai, pilni kalinių daiktų.
„Tas vyras yra mokytojas iš Berlyno ir sakė, kad norėjo parodyti tuos daiktus savo mokiniams, kurie rengia projektą apie Holokaustą“, – nurodė Osvencimo miesto prokuroras Mariuszas Slomka (Mariušas Slomka).
47 metų mokytojas, kuris pripažino savo kaltę dėl vagystės ir jam skirtą lygtinę kalėjimo bausmę, sutiko sumokėti baudą ir buvo paleistas, pridūrė M.Slomka.
Tai jau ne pirmas kartas, kai žmonės bando pavogti iš Aušvico kokių nors daiktų.
Keli žmonės bandė nukniaukti spygliuotos vielos, o viena ypač įžūli gauja 2009 metais pavogė liūdnai pagarsėjusį stovyklos užrašą „Arbeit macht frei“ („Darbas išlaisvina“), tuo sukeldama pasipiktinimo bangą visame pasaulyje.
Tos vagystės sumanytojas, švedų neonacis Andersas Hoegstroemas (Andersas Hiogstriomas), buvo nuteistas kalėti pustrečių metų, o metalinė lenta su užrašu buvo rasta supjaustyta į tris dalis, todėl muziejaus darbuotojai virš įėjimo dabar yra pakabinę kopiją.
Aušvicas-Birkenau yra tapęs nacių Vokietijos vykdyto žydų genocido simboliu. Nuo 1940 iki 1945 metų šioje mirties stovykloje buvo nužudyta milijonas žydų.
Aušvice taip pat žuvo daugiau kaip 100 tūkst. kitų žmonių, tarp jų – lenkų, romų, sovietų karo belaisvių ir pasipriešinimo naciams kovotojų, nurodo muziejus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.