Austrams nusileidusi Lietuvos 3x3 rinktinė kovos dėl Europos čempionato bronzos

Atnaujinta 14.50 val.

Vienoje (Austrija) prasidėjo paskutinė Europos vyrų 3x3 krepšinio čempionato diena. Sekmadienį pusfinalyje lietuviai 14:21 nusileido turnyro šeimininkei Austrijos rinktinei.

Lietuviai dėl bronzos susikaus Šveicarijos rinktine, kuri 10:21 nusileido Serbijos krepšininkams. Pastarieji sieks jau šeštojo titulo paeiliui.

Rungtynes atidarė austrų metimas, tačiau Marijus Užupis atsakė taikliu tolimu metimu (2:1). Austrai vėliau sėkmingai rinkosi taškus, tačiau Tito Januševičio taškas ir vėl lygino rezultatą (5:5).

T. Januševičius ir toliau demonstravo savo snaiperio sugebėjimus, bet tuo pačiu atsakė ir varžovai (7:9). Vėliau šeimininkai pradėjo bėgti į priekį ir likus 6 minutėms išsiveržė 5 taškais į priekį (8:13).

Austrai ir toliau demonstravo puikų žaidimą, o lietuviai nerado būdų, kaip apsiginti, o likus mažiau nei keturioms minutėms atotrūkis dar išaugo (9:16).

T. Januševičiaus baudos kiek gerino situaciją, tačiau tolimas Marijaus Užupio metimas nebuvo įskaitytas ir priartėti reikšmingai nepavyko (12:18). Vėliau lietuviams šeimininkų prisivyti nepavyko ir viltys dėl Europos čempionato aukso dužo.

Lietuviai pataikė vos 3 iš 17 tolimų metimų (austrai – 2 iš 8) ir stipriai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (11 prieš 20).

Lietuva: T. Januševičius 6 taškai, M. Užupis 4, A. Pukelis 4, G. Čelka 0.

Austrija: F. Sohnelis 8 taškai (7 atk. kam.), E. Murati 8, T. Blazanas 3, N. Kaltenbrunneris 2.

Lietuviams tai buvo 5 kartą iš eilės patenkant į čempionato pusfinalį. Tuo tarpu austrams tai buvo istorinė pergalė. Iki šių metų nebuvo pakilę aukščiau 5-os pozicijos.

Primename, kad šeštadienį ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė, kurią sudaro Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis, Gabrielius Čelka ir Titas Januševičius, 21:16 laimėjo prieš olimpinius vicečempionus prancūzus