Trys žmonės žuvo ir dar 12 kitų užsikrėtusiųjų listerijos bakterija yra gydomi Australijos ligoninėse.
Pirmasis infekcijos protrūkis buvo užfiksuotas Naujojo Pietų Velso regione, dar praėjusį mėnesį. Du mirę žmonės buvo kilę iš šios valstijos, o trečiasis – iš Viktorijos valstijos.
Valdžios atstovai tikina, kad visi pavojingi vaisiai buvo pašalinti iš prekybos centrų, tačiau perspėjo nėščiasias ir vyresnio amžiaus asmenis atsisakyti taip vadinamųjų kantalupės melionų.
„Visi 15 ligos atvejų pasireiškė vyresniojo amžiaus žmonėms, ir daugelis jų pasireiškė sudėtingos komplikacijos“, – aiškino Australijos užkrečiamųjų ligų centro direktorė Vicky Sheppaeard. „Žmonės, kurie yra pažeidžiami listeriozės, turėtų išmesti melionus, įsigytus prieš kovo 1-ąją“, – cituojama ji leidinyje.
Australijos sveikatos apsaugos institucijos pirmąjį perspėjimą išplatino vasario 23-ąją, kuomet pastebėjo šios ligos protrūkį kai kuriuose šalies regionuose. Antrąjį perspėjimą medikai išplatino vasario 28-ąją, kuomet paaiškėjo, kad užkrato šaltinis – melionai.
Listeriozė praėjusiais metais Pietų Afrikoje pražudė daugiau nei 170 žmonių, su kantalupės melionais siejama ir 30 mirčių JAV 2011-aisiais.
Skelbiama, kad infekcija prasideda panašiais į peršalimo simptomais, šaltkrėčiu, pykinimu. Liga gali pasireikšti ir po šešių savaičių nuo užsikrėtimo.
Žmonėms, turintiems padidintą užsikrėtimo listerioze riziką, patariama vengti paruoštų šaltų salotų, taip pat paruoštos šaltos vištienos, termiškai neapdorotų jūros gėrybių, grybų, nepasterizuoto pieno ir kai kurių sūrių rūšių (tokių, kaip „brie“ ar „ricotta“).