• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų šalyse šiandien įsimylima ne vyrą ar moterį, o žmogų. To rezultatas – smarkiai padaugėjo biseksualų. Minėtos seksualinės orientacijos gerbėjai dažnai turi vyrą ir meilužę arba žmoną ir meilužį.

REKLAMA
REKLAMA

Tai – ne homoseksualizmas

Viskas prasidėjo nuo to, jog kai kurios merginos suvokė, jog gali įsimylėti tiek vyrus, tiek moteris. O dar tos pačios gudruolės suprato, jog pasibučiavus ar pasimylėjus su kita mergina automatiškai nevirsi prisiekusia lesbiete ar vyrų nekenčiančia feministe. “Kartais man labai malonu jausti ant savęs sunkų, raumeningą savo meilužio kūną, pasiduoti jo vyriškų rankų stiprybei. Tačiau retsykiais užsigeidžiu savo glėbyje suspausti ir ploną taliją, jausti jautrios moters odos prisilietimus”, - šitaip apie savo pojūčius vienoje iš amerikiečių pokalbių laidų pasakojo biseksualios orientacijos moteris.

REKLAMA

Aktyviausi – studentai

Mada būti biseksualiu plinta neįtikėtinu greičiu. Ir ne vien savo pakantumu seksualinėms mažumoms garsėjančiose Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Vakarų Europoje, ypač Skandinavijos šalyse, netgi katalikiškomis tradicijomis garsėjančiose Brazilijoje, Argentinoje, Urugvajuje. Reikia pastebėti, jog sparčiai biseksualumas plinta ir buvusiose komunistinio bloko šalyse. Tiesa, mūsų šalyje gyvenantys biseksualios orientacijos žmonės vis dar nepaprastai bijo viešumos, vengia atvirai reikšti nuomonę ir dėstyti savo pažiūras. Amerikos psichologų manymu, šis reiškinys masiniu tapo dėl kilnios kovos prieš bet kokią seksualinių mažumų ar rasinę diskriminaciją. Kai kas spartų biseksualumo plitimą dar vadina “šalutiniu kovos produktu”. Žinoma, kad pirmieji idėją būti biseksualiems nusigriebė moderniausia, atviriausia progresui žmonijos dalis – studentai. Pavyzdžiui, JAV daug studentų nustojo į save žiūrėti kaip į moteriškosios ar į vyriškosios lyties atstovus. “Mes esame žmonės, ir tiek”, - teigia jie.

REKLAMA
REKLAMA

Nieko ypatinga

Taigi šitam amerikiečių studentų sluoksniui lytis tapo jokios esmingesnės reikšmės nevaidinančiu papildu. Tarsi akių ar plaukų spalva. Vienas biseksualus studentas vienam Los Andželo laikraščiui šitaip dėstė:

“Šiandien ateiti į vakarėlius tiktai su priešingos lyties vienu asmeniu ar tik su savo lyties vienu asmeniu keista lygiai taip pat, kaip ateiti pasilinksminti vien su savo bendraamžiais arba su tais asmenimis, kurių ūgis, svoris yra tokie, kaip ir tavo paties. Tad į vakarėlius visuomet veduosi savo draugę ir kokį nors meilužį, kurie nuolatos keičiasi”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia pasakyti, jog toks elgesys užkariavo ne vien studentų miestelius. Įprastas jis ir didelei daliai nestudijuojančių amerikiečių. Paskaičiuota, jog per pirmąjį 2002 m. pusmetį JAV televizijos biseksualios orientacijos žmonių problemoms skyrė tiek laiko, kiek jo neskyrė per dešimtį metų iki to. Maža to, atsirado netgi naujų terminų, skirtų tam tikroms biseksualų grupėms įvardyti. Štai pora jų: raidžių deriniu BUG pradėti vadinti dar negavę diplomo dvilyčiai, LUG praminė tuos, kurie jau baigia mokytis, ir t.t. Tiesa, tokių terminų atsiradimu tarytum stengtasi parodyti, jog tai buvo tik studentų žaidimai ir gavęs diplomą specialistas jų nedelsdamas atsisakys.

REKLAMA

Tačiau atlikti tyrimai rodo, jog taip nėra. Tai patvirtina ir tas faktas, jog 1995-2003 m. Jungtinėse Valstijose su studentija niekaip nesusijusių biseksualios orientacijos žmonių asociacijų skaičius išaugo daugiau kaip dešimt kartų – nuo 40-ies iki 420-ies. Per vieną apklausą apie 80 procentų studentų pareiškė, kad jiems malonios biseksualios fantazijos, nors daugiau kaip pusė jų niekad nebuvo sugulę į lovą su savo lyties asmenimis.

REKLAMA

Derina savyje abi lytis

Teisybė tokia: biseksualios orientacijos žmogus nenori būti nei vyras, nei moteris ir siekia vienu metu savyje suderinti abi lytis. Tokiu būdu mes tarytum esame liudininkai užgimimo naujos, trečios lyties. Ši tendencija atsispindi net ir reklaminėse kampanijose. Pavyzdžiui, prieš kurį laiką labai populiari buvo firmos “Beneton” reklama, kurioje produkciją reklamavusi būtybė buvo moters veido, paauglio kūno ir... aiškiai priekin atsikišusiu vyrišku pasididžiavimu. Įminti, vyras tai, ar moteris buvo beveik neįmanoma. Demonstruojant naujas drabužių madas ant podiumo dažnai išeina susikibę už rankučių du vienos lyties manekenai, vienas jų paprastai vilki vyriškais drabužiais, o kitas – moteriškais. Vis dažniau gaminami abiem lytims tinkantys kvepalai. Trumpiau tariant, bent jau Amerikoj biseksualų kultūra žydi. Atrodo, netrukus ši banga atsiris ir į Lietuvą...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keičia partnerius

Naujas gyvenimo būdas ypač gerai reklamuojamas įvairiausio plauko žvaigždžių. Tarkim, aktorė Kortni Lav atvirai gyvena tai su vienos, tai su kitos lyties asmenimis. Dar visai neseniai Madona meilužius ir meilužes keisdavo, sakytum, kaip kokias pirštines. Neseniai savo vyrą palikusi naujoji Holivudo žvaigždė D. Džoli žiniasklaidai pareiškė, kad dabar ją labiau traukia moterys nei vyrai. Topmodelis Elisa Tremp, gyvendama su drauge, visuomenėj pasirodo su vaikinu. “REM” grupės lyderis Maiklas Staipas teigia, jog sekso plotuose jis yra visaėdis, todėl gali mylėtis tiek su savo lyties, tiek ir su priešingos lyties tipais. Itin respektabilus žmogus, penkiasdešimtmetis žurnalų “Rolling stones” ir “Family life” šefas Janas Verneris po 28-erių santuokoj išgyventų metų paliko žmoną ir išėjo pas... manekeną Metą Najų... Ar bereikia daugiau pavyzdžių?

Tik viena neaišku: kuo viskas baigsis?

„Klaipėda“ (www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų