Talentingiausiems šalies liaudies meistrams Rokiškio krašto muziejuje įteikti „Aukso vainikai“.Geriausi regionų kūrėjai jau išsiveža skulptūros, tapybos, keramikos, tekstilės, kalvystės, karpinių darbus, eksponuotus Rokiškio krašto muziejuje. Pirmą kartą parodoje pristatytos ir Užgavėnių kaukės.
Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – „Aukso vainiku“ – siekė 23 kūrėjai iš 10 regionų.
„Vertinti buvo labai sunku, nes jie netolygūs: arba baldų komplektas, arba megztos riešinės, austos juostos. Labai skirtingi dalykai, bet kartu parodoje jie taip įvairiapusiškai atskleidžia liaudies meno įvairovę ir kiekvieno žanro savitumą“, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė doc. habil. dr. Rūta Janonienė.
„Tai nebuvo tiktai metų rezultatas, tai buvo ilgo ėjimo, visos meistro kūrybos apibendrinimas. Meistras vertinamas už kolekciją. Tai yra mūsų matymas ir labai aukštas kartelės pakėlimas kiekvienam meistrui – link to šiandien turėtų eiti 5 tūkst. Lietuvos tautodailininkų“, – teigė Irena Seliukaitė, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja.
Diplomai ir kiti apdovanojimai įteikti visiems konkurso finalininkams, tačiau „Aukso vainikais“ pasipuošė trys: audėja Marija Danilaitienė iš Vilkaviškio, ketvirtadienį 81-ąjį gimtadienį švenčianti tapytoja Elena Adomaitienė iš Akmenės ir antrą kartą vainiką gaunantis – šįkart už kryždirbystę – medžio drožėjas Rimantas Zinkevičius iš Ukmergės.
„Man labai patinka tapyti, turiu dar daug minčių, didelių norų dar tapyti, bet jau amžius nebeleidžia. Būna dienų, kad vos iš lovos atsikeliu“, – kalbėjo „Aukso vainiko“ laimėtoja E. Adomaitienė.
„Čia iš tikrųjų ne dėl garbės, tiesiog gera dalyvauti: sutinki savo draugus, gali save parodyti“, – sakė „Aukso vainiko“ laimėtojas R. Zinkevičius.
Prieš penkerius metus Lietuvos liaudies kultūros centro nominacijos įsteigtos siekiant atkreipti dėmesį į senuosius amatus ir įvertinti geriausius meistrus.