Pirmadienio prekyboje tauriojo metalo kainos šoktelėjo net 3 proc. ir pasiekė 2 135 JAV dolerių už unciją, viršydamos ankstesnį 2020 m. rugpjūčio mėn. pasiektą 2 072 dolerių rekordą. Vėliau dienos metu kainos krito ir siekė 2 023 dolerių.
Pastarosiomis savaitėmis investuotojai vis labiau įsitikino, kad JAV Federalinė rezervų sistema, agresyviai didindama palūkanų normas, sėkmingai pažabojo infliaciją ir jau kitų metų kovo mėn. gali pradėti mažinti skolinimosi išlaidas.
Didesnės palūkanų normos didina turto, pavyzdžiui, JAV iždo vertybinių popierių, pajamingumą ir pritraukia investuotojus.
Tačiau kai palūkanų normos yra mažos, krenta arba, kaip šiuo atveju, tikimasi, kad kris, iždo vertybinių popierių paklausa sumažėja, o auksas, kuris nemoka jokių palūkanų, tampa santykinai patrauklesnis.
JAV 10 m. iždo vekselių pajamingumas sumažėjo nuo spalio viduryje pasiekto 16 metų aukščiausio lygio – 5 proc. - ir pirmadienį sudarė 4,3 proc.
„Griežtinimo ciklo pabaigos lūkesčiai buvo įkainoti, todėl ilgesnio laikotarpio pajamingumas sumažėjo. Tai sukūrė palankesnę aplinką auksui, kaip neduodančiam pajamingumo turtui“, – pirmadienį pranešime rašė prekybos platformos „Sucden Financial“ tyrimų vadovė Daria Efanova.
Aukso gamintojų asociacijos „World Gold Council“ rinkos strategas Johnas Reade'as CNN sakė, kad investuotojams prognozuojant kelis palūkanų normų mažinimus per ateinančius metus, aukso kainos „visai gali“ viršyti pirmadienio rekordines aukštumas.
Šios palūkanų normų prognozės taip pat turėjo įtakos JAV dolerio kursui, todėl auksas vėl tapo patrauklesnis. Didesnės palūkanų normos paprastai didina valiutos vertę, nes į šalį pritraukia daugiau kapitalo iš užsienio, o mažėjant palūkanų normoms – atvirkščiai.
Praėjusį mėnesį dolerio kursas šešių pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu smuko 3 proc.
Kadangi auksas yra įkainotas JAV doleriais, dėl sumažėjusios žaliosios valiutos vertės investuotojams už JAV ribų tapo pigiau pirkti šį metalą, o tai turėjo padidinti paklausą ir savo ruožtu pakelti aukso kainas.