Dainininkė Augustė Vedrickaitė grįžo iš tarptautinio vokalistų konkurso Turkijoje. Nors atlikėja liko tik per laiptelį nuo prizinės vietos, tačiau rezultatu yra patenkinta.
Pirmą kartą laimę bandžiusi tarptautiniame konkurse, dainininkė A.Vedrickaitė iškovojo 4-ąją vietą, pasisėmė naujos patirties ir parsivežė daug gerų įspūdžių.
„Buvo įdomu pamatyti, kokio lygio atlikėjus atsiunčia kitos šalys, be to, ir Turkijoje iki šiol nesilankiau. Per septynias dienas spėjau ne tik dalyvauti konkurse, bet ir paatostogauti, susipažinti su šalimi“, - su LŽ įspūdžiais dalijos Augustė.
„Eurovizinės“ taisyklės
Liepos 6 dieną įvykusiame konkurse savo jėgas išbandė dešimt jaunųjų atlikėjų iš Rytų ir Vakarų Europos valstybių.
Pagrindinis konkurse dalyvavusiems dainininkams keliamas reikalavimas - kad kiekvienas pasirinktų tokią dainą, kurią atlikdamas atskleistų visas savo vokalo galimybes. Kadangi nebuvo galima dainuoti jau žinomų užsienio atlikėjų hitų, Augustė, pasitarusi su vokalo mokytojais, pasirinko Lietuvoje jau populiarumo sulaukusią dainą iš savo repertuaro „So What?“.
Konkurse nugalėjo dainininkė iš Vokietijos. „Per repeticiją visi stebėjome vieni kitų pasirodymus, o kai uždainavo vokietė, nė vienas nesuabejojome, kad jau turime nugalėtoją. Vokalo prasme visi dalyviai buvo verti prizų, tačiau čia ne mažiau svarbu buvo ir tai, kokį kūrinį atlieki. Vokietės daina buvo tikrai stipri, tiktų net „Eurovizijai“. Tai tikras himnas, su įtaigiu priedainiu, aiškia kulminacija. Tikriausiai tinkamai pasirinktas kūrinys ir nulėmė vokietės pergalę“, - sakė Augustė.
Nesusipratimas
Konkursantus vertino dešimt komisijos narių, atstovavusių kiekvienai konkurse dalyvavusiai šaliai. Balsuojama buvo lygiai taip pat, kaip ir „Eurovizijos“ konkurse: geriausiai pasirodžiusiam atlikėjui tenka 12 balų, kitiems 10, 8, 7 ir t.t.
Iš viso buvo trys prizinės vietos, deja, lietuvaitei Augustei iki geriausiųjų trejetuko pritrūko keleto balsų. Atlikėja atskleidė, kad po konkurso paaiškėjo, jog vertinant dalyvius kilo ir nesklandumų.
„Esu patenkinta užimta vieta, nes kitų šalių atstovai buvo tikrai stiprūs - buvo su kuo konkuruoti. Tačiau išaiškėjo, kad vertinant dalyvius įvyko nesusipratimas; viena komisijos narė dalyvius išrikiavo atvirkštine tvarka ir geriausiam parašė tik 1 balą, o silpniausiam atlikėjui - 12. Po konkurso perskaičiavus balsus paaiškėjo, kad būčiau užėmusi prizinę vietą, tačiau nesiskundžiu - gerai taip, kaip jau susiklostė.“
Degustavimo pasekmės
Turkijoje Augustė turėjo laiko ir poilsiui. Kadangi liepos mėnesį čia itin karšta, todėl gulėti pliaže nemėgstanti Augustė laisvalaikį skyrė maudynėms jūroje, poilsiui viešbutyje, vaikštinėjo po parduotuves.
Be to, mergina nusifilmavo keliuose reportažuose, dalijo interviu užsienio žiniasklaidai. „Labai norėjau paragauti ir tradicinių turkiškų patiekalų. Vieną vakarą taip prisiragavau, kad kitą dieną nebegalėjau išvis nieko valgyti“, - juokdamasi prisiminė Augustė.
Bendrauti mėgstantys turkai nuo šviesiaplaukės merginos negalėjo nuleisti akių - vis kalbino, norėjo artimiau susipažinti.
Tačiau Augustė tikina, kad jai turkai pasirodė dėmesingi, bet neįkyrūs: „Jie draugiški, nuolat šypsosi - smagu matyti gerai nusiteikusius žmones. Ir nors sulaukiau daug dėmesio, tačiau tam neteikiu daug reikšmės; su vietiniais bendravau mandagiai, bet neleidau jiems peržengti ribų.“
Rima Jūraitė