• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojai perspėjo, kad po žemės drebėjimo Haityje liks visa karta neįgalių žmonių, kuriems amputuotos galūnės. Mažiausiai 200 tūkst. nukentėjusiųjų neteko arba dar neteks bent vienos galūnės.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacija "Gydytojai be sienų" teigia, kad pastarąjį kartą tiek daug amputacijų chirurgai atliko tik per Krymo karą XIX amžiuje.

REKLAMA

Prie didžiausios Port o Prenso universitetinės ligoninės būriuojasi minios žmonių. Jie maldauja apsaugos, kad juos įleistų gydytis. Moterys spaudžia prie nosies apelsinų žieveles, kad nejaustų klaikios lavonų smarvės. Žmonių palaikai dar ir dabar voliojasi ant asfalto arba yra po griuvėsiais.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės automobilių aikštelė visa pripildyta pacientų, patyrusių sunkių traumų. Saulei kepinant jie guli ant purvinų čiužinių ir laukia eilės operacijai. O ta eilė per dieną sudaro 1000 pacientų. 95 proc. traumų - suspaustos, sutraiškytos arba nuo žaizdų infekuotos kūno dalys, kurios turi būti amputuotos. Humanitarinės pagalbos organizacijos mano, kad Haityje reikia nedelsiant steigti invalidų reabilitavimo centrus, kur neįgalieji būtų mokomi vaikščioti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį trečiadienį, kai Haitį sukrėtė pakartotiniai stiprūs požeminiai smūgiai ir apsauga išbėgiojo, minia nusiaubė ir išgraibstė operacinę. Gydytojai tik gūžčiojo pečiais, kam haitiečiams prireikė deguonies balionų ir intraveninių antibiotikų.

Kol gydytojai vykdo vieną amputaciją po kitos, pasitaiko ir stebuklų - praėjus 11 dienų po žemės drebėjimo šeštadienį gyvas iš po griuvėsių ištrauktas 25 metų vyras. Prancūzų, amerikiečių ir graikų gelbėtojai iškasė tunelį, kad pasiektų Wismondą Exantusą ir paduotų jam vandens, paskui sugebėjo ištraukti jauną vyrą į paviršių. Jis išliko gyvas, nes po daržovių parduotuvės griuvėsiais rado maisto. "Jaučiuosi gerai", - kreoliškai sakė W.Exantusas ligoninėje. - Gėriau kokakolą kiekvieną dieną ir užkąsdavau kokių nors mažmožių."

REKLAMA

Pranešimas apie žmogaus, 11 dienų praleidusio po griuvėsiais, išgelbėjimą paskelbtas tą pačią dieną, kai Haičio valdžia oficialiai baigė paieškų ir gelbėjimo operaciją. Tačiau keliasdešimt užsienio brigadų su dresuotais šunimis tebeardo griuvėsius ir ieško gyvųjų.

Nuo sausio 12 dienos, kai Haitį supurtė 7 balų žemės drebėjimas, vien sostinėje Port o Prense iš griuvėsių pavyko išgelbėti ne mažiau kaip 132 žmones. Oficialiais duomenimis, žuvo 111 500 žmonių, bet toliau ardant griuvėsius tas skaičius neabejotinai didės. Beveik 610 tūkst. gyventojų liko be pastogės.

Visu tuo Haičio žmonių nelaimės dar gali nesibaigti. Seismologai įspėja, kad Haičiui gresia dar vienas ar net keli stiprūs žemės drebėjimai. Todėl Port o Prensas turi būti atstatomas laikantis griežtesnių seisminio saugumo normų. Šiuo metu pasaulyje statomos atominės jėgainės gali atlaikyti net 8 balų smūgius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų