„Kiekvieną lapkričio savaitę gauname duomenis apie naujas Rusijos karo Ukrainoje aukas, kurių skaičius jau viršija 8 tūkstančius. Tačiau Europos Komisijos pirmininkas vienašališkai pasižada agresoriui „būti naudingu partneriu“. Savo pareiškime Ž.K. Junkeris užsimena apie Minsko susitarimą, tačiau jei jam rūpėtų, kaip iš tiesų įgyvendinami Minsko susitarimai, pavyzdžiui, dėl Ukrainos valstybinės sienos kontrolės visoje konflikto zonoje atkūrimo iki 2015 m. pabaigos, net pati mintis apie laišką V. Putinui atrodytų nepadori“, – teigia A. Ažubalis.
Seimo nario įsitikinimu, panašiais pareiškimais jau ne pirmą kartą simptomiškai viršijami Europos Komisijos įgaliojimai, nes svarbiausius politinius sprendimus santykiuose su išorinėmis valstybėmis priima Europos Sąjungos valstybės narės ES Vadovų taryboje.
„Neseniai darbinių pietų Briuselyje metu iš vieno itin aukšto Europos Sąjungos pareigūno teko girdėti nuomonę, jog politiniams ES sprendimams valstybių apskritai kaip ir nereikia, nes viską gali sutvarkyti eurobiurokratai. Šio pareigūno nuomone, Europos Vadovų Tarybos vaidmuo ateityje turėtų mažėti, o Vadovų tarybos pirmininko D. Tusko pareigybė buvo prilyginta simboliniam britų karalienės vaidmeniui. Esu įsitikinęs, kad toks mąstymas skatintų valstybių nusigręžimą nuo bendraeuropinės politikos ir didintų dvejones visuomenėje, ar tai vis dar mūsų Europa, kurioje galioja demokratija. Antieuropietiški Ž. K.. Junkerio pareiškimai šį įtarimą tik sustiprina“, – pabrėžia A. Ažubalis.
Šešėlinis užsienio reikalų ministras ragina Lietuvos Vyriausybę aktyviau ieškoti regioninių partnerių ir koalicijų, mėginant atsverti Ž. K.. Junkerio pozicijai giminiškas nuotaikas Europos Sąjungoje bei Europos lygmeniu inicijuoti diskusiją apie Europos Komisijos įgaliojimus ir jų ribas.