„Puikūs Pakruojo GMP komandos darbo rezultatai, labai šiltas bendravimas. Dabar kuriama nacionalinė GMP, kad gerėtų sąlygos visiems GMP darbuotojams visoje Lietuvoje, todėl ši komanda bus stipri pagalba visai naujai organizacijai“, – rašė A. Dulkys socialiniame tinkle.
Vis tik ministras pridūrė, kad susimąstyti verčia vaizdas poliklinikoje nuo pietų:
„Tušti koridoriai. Pacientai skuba susitvarkyti kitų savo reikalų savivaldybės centre ir derina savo galimybes su autobuso grafiku.“
„Gydymas ir diagnostika pralaimi popieriams“
A. Dulkys taip pat atkreipė dėmesį į iššūkių keliančią senėjimo problemą:
„Būdama viena mažiausių savivaldybių, Pakruojis puikiai atspindi tai, su kokiais iššūkiais susiduria ir susidurs Lietuva. Kalbu apie senstančią visuomenę. Pakruojo ligoninėje yra išvystytos slaugos paslaugos, visas trečias ligoninės aukštas paskirtas tam. Bet ką išgirdau, jau šiandien poreikis slaugos paslaugoms yra gerokai didesnis. Tiek įprastų lovų, tiek paliatyvių. Skyriuje gydytojų ir slaugytojų darbas vertas žodžio – pasiaukojimas. Bet vien to neužtenka – reikia plėsti slaugos apimtis. Šiuo metu derinamas ilgalaikės slaugos modelis, jis pakeis situaciją į gerą pusę.“
Kartu ministras žadėjo pokyčius dėl per didelio biurokratizmo.
„Jau turėjau Kėdainių, Kaišiadorių, Tauragės ir Vilkaviškio šeimos gydytojų pasiūlymus, todėl galėjau sulyginti, kokie biurokratizmo ir popierizmo pančiai labiausiai trukdo jų darbą.
Skauduliai kartojasi. Gydytojai ir vėl vardina didelius įvairių pažymų rašymo dėl socialinių paslaugų teikimo krūvius. Gydymas ir diagnostika pralaimi popieriams.
Pakruojo gydytojai palaiko naujausius artimus pokyčius. Turiu omenyje tai, kad skubaus priėmimo gydytojai pacientams galės išrašyti siuntimą tiesiai pas specialistą, nesiunčiant jų pas šeimos gydytoją. Pritaria ir siuntimo galiojimo termino ilginimui iki 180 dienų.
Puiku. Turime ir sutarimą, ir sprendimus. Judame pirmyn kovoje su popierizmu ir neefektyviais procesais. Horizonte – Rokiškis“, – dėstė ministras.
Ilgės siuntimų galiojimo laikas
Siūloma ir kita reikšminga naujovė, susijusi su perteklinių siuntimų išrašymo mažinimu. Pagal naująją tvarką, siuntimą gydytojas turi išrašyti ir tuomet, kai pacientas po jam suteiktų paslaugų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, išleidžiamas ambulatoriniam gydymui. Taip sumažinimas pakartotinių vizitų skaičius, pacientui prireikus pakartotinės konsultacijos, ir mažinamas apkrova pirminio lygio gydymo įstaigoms.
Visos šios naujovės turėtų padėti mažinti eiles sveikatos sektoriuje. „Manau, kad šiais metais bus pakeitimų ir dėl receptų išrašymo, ir dėl jų galiojimo“, – antradienį LRT radijui kalbėjo ministras.
„Planuojame į parlamentą ateiti pasikeisti ir kai kurių teisės aktų, kad sudarytume daugiau galimybių slaugytojams, slaugytojų padėjėjams, kad jie galėtų būti didesni pagalbininkai šeimos gydytojams“, – teigė jis.