„Kaip vyksta riebalų nusiurbimas? Jau daug metų yra taikomas klasikinis riebalų nusiurbimas – liposakcija, kurios metu specialiu įtaisu, vadinamu kaniule, pašalinama perteklinis riebalinio audinio kiekis. Operacijos rezultatai itin priklauso nuo paciento odos elastingumo. Jei ši nėra praradusi elastingumo – rezultatai labiau džiuginantys, o jei audinių elastingumas sumažėjęs – riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas keliais etapais, procedūrą derinant su odos plastika“, – pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ plastikos chirurgas Mindaugas Kazanavičius.
Ar tai išsigelbėjimas nuo antsvorio?
Pasak specialisto, požiūris, jog riebalų nusiurbimas padeda sumažinti antsvorį, yra labai klaidingas, kadangi niekada su juo nepradedama kovoti iškart pasitelkiant operaciją. Pirmiausia, kada paciento KMI didesnis nei 30, sudaromas individualus planas, kuriame nurodoma, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Taigi, tik vėliau, praėjus tam tikram laikotarpiui ir pamačius rezultatus, imama kalbėti apie operaciją.
„Šiandien, vienas moderniausių riebalinio audinio pašalinimo būdų – lazerinė lipolizė, kurios metu ne tik tirpdomas bei šalinamas audinys, bet tuo pačiu ir patempiama oda. Kalbant apie konkrečius šios operacijos rezultatus, dailesnė figūra matoma iškart, o ilgainiui efektas tik gražėja. Galutiniai rezultatai matomi praėjus 6 mėn., o siekiant greitesnių gijimo procesų, po bet kokių riebalų išsiurbimo metodikų, gali būti rekomenduojamos fizioterapinės procedūros.
Nors operacijas galima atlikti visais metų laikais, jų nuolat padaugėja prieš šiltąjį metų laiką ir dažniausios pacientės būna moterys. Kokios probleminės kūno vietos dažniausiai kamuoja klientes? Moterys dažniausiai nori dailesnio pilvo, liemens, šlaunų, sėdmenų ir pagurklio. Taip pat gana dažnai pasitaiko ir lieknų moterų, kurios nori panaikinti celiulitą sėdmenų ir šlaunų srityse.
Kalbant apie vyrus, jų dažniausia probleminė vieta – pilvas, kuris atsiranda dėl įvairiausių priežasčių: amžius, genetika, netinkamas gyvenimo būdas“, – apie dažniausiai pacientus kamuojamas problemas pasakoja Mindaugas Kazanavičius.
Anot plastikos chirurgo, procedūros neatliekamos pacientams, kurie serga autoimuninėmis, inkstų, kraujo ligomis bei nėščioms moterims. Sergantieji lėtinėmis širdies ir plaučių ligomis prieš operaciją turi išsamiai konsultuotis su gydytojais. Kiekvienas atvejis individualus, todėl visais atvejais labai svarbu apie savo sveikatos būklę papasakoti operuojančiam gydytojui.