Kaip praneša meteoagent.com, šiandien magnetinio lauko aktyvumas sieks šešis balus, toks pats aktyvumas laikysis ir visą savaitgalį, lapkričio 11 ir 12 dienomis.
Primename, kad magnetinės audros yra Saulės žybsnių sukelti Žemės magnetinio lauko sutrikimai. Tokie svyravimai gali paveikti ryšių sistemas ir žmonių sveikatą.
Saulės ir geomagnetinių audrų prognozės apskaičiuojamos naudojant duomenis iš tarptautinių meteorologijos laboratorijų visame pasaulyje.
Net ir nedidelis aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai. Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos.
Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.
Magnetinių audrų poveikis – kaip apsisaugoti?
Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.
Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.
Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.
Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.
Vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.
Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.
Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti tuo pačiu paros metu.
Į naudą bus ir jeigu pasistengsite patirti kuo mažiau streso, pašalinsite pagrindinius streso šaltinius kasdienybėje ir praleiskite magnetinių audrų laikotarpius ramiai.
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Aplinkos ir darbo medicinos katedros docentas dr. Vidmantas Vaičiulis pasakojo, kad žinant apie artėjančią magnetinę audrą galima pasiruošti ir įvesti keletą gyvenimo būdo korekcijų, kad poveikis būtų kuo mažesnis:
„Kai išgirstama, kad artėja geomagnetinė audra, reikėtų padaryti pokyčių savo gyvensenoje – šiek tiek padidinti savo fizinį aktyvumą, pabandyti šiek tiek sumažinti kitus rizikos faktorius.
Pavyzdžiui, jeigu žmogus rūko – pabandyti bent jau sumažinti rūkymo kiekį, taip pat atsisakyti alkoholinių gėrimų.
Jeigu žmogaus kraujo spaudimas yra didesnis, reikėtų nepraleisti išgerti vaistų, kurie yra išrašyti gydytojo. Aišku, dėl medikamentų vartojimo reikia pasitarti su gydytoju ir juos vartoti tik su gydytojų rekomendacijomis.
Galbūt gali prireikti netgi kraują skystinančių vaistų geomagnetinio aktyvumo piko metu, tačiau svarbu tartis su gydytojais“, – anksčiau patarimais dalijosi pašnekovas.