Psichologas Danielis Gillas, kuris vadovavo naujajai Vinčesterio universiteto studijai, pasižiūrėjo, kaip žmonės vertino žmogaus veidą iš individualių bruožų perspektyvos (akių, nosies, lūpų ir plaukų).
Jis atrado, kad vyrai ir moterys žmonių veido bruožams suteikia skirtingą svarbą.
32 vyrai ir moterys (kuriems buvo apie 20 metų) reitingavo vyrų ir moterų veidus ir balus davė atskiriems individo bruožams: akims, lūpoms, nosiai, plaukams ir visam veidui.
Veidai buvo be makiažo, papuošalų, akinių, auskarų ar barzdos.
Akys ir plaukai
Vyrai, stebėję moterų veidus, didžiausią dėmesį skyrė visam veidui, akims ir plaukams, o mažiausiai – nosiai ir lūpoms.
Moterys, vertinusios vyrų veidus, daugiausiai svarbos suteikė akims ir plaukams, o nosiai ir lūpoms – mažiausiai.
Moterys, kurios stebėjo moterų veidus, daugiausia svarbos suteikė akims ir plaukams, mažiausiai – nosiai ir visam veidui.
Vyrai, kurie vertino vyrų veidus, sakė, kad akys ir plaukai buvo svarbiausi, o lūpos ir nosys – mažiausiai svarbios.
Skirtingi įsivaizdavimai
D. Gillas sakė: „Žmonių socialiniuose santykiuose veido grožis turėjo įtakos tiek individams, tiek grupėms. Priešingos lyties žmogaus grožis turi atspindėti, bent iš dalies, tinkamą vyrų pasirinkimą reprodukcijai. Tad tikimasi, jog vyrai ir moterys turėtų turėti skirtingus įsivaizdavimus apie grožį“, – kalbėjo jis.
Tyrėjas nurodė, kad skirtingų veido bruožų svarba gali būti paaiškinama evoliucijos procesu, kuris ir lėmė skirtingų nuostatų apie gražų ir negražų veidą susiformavimą.
„Nėra keista, kad skiriasi moterų ir vyrų pasirinkimai ir veido bruožams dedama svarba. Moterų ir vyrų veidai turi skirtingas charakteristikas – tai lemia skirtingas testosterono lygis ir biologinio tinkamumo lygis“, – nurodė jis.
Tyrimo rezultatai publikuoti mokslo žurnale „Evoliucija ir žmogaus elgesys“. .