• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patalynės užvalkalai po kiekvienos nakties miego gali greitai surinkti nešvarumus ir negyvas odos ląsteles, todėl tarp jūsų patalynės gali apsigyventi bakterijos. Nors ne visi nešvarumai matomi, mikrobai gyvybingi gali išlikti kelias savaitės, todėl kaip dažnai reikėtų skalbti patalynę?

Patalynės užvalkalai po kiekvienos nakties miego gali greitai surinkti nešvarumus ir negyvas odos ląsteles, todėl tarp jūsų patalynės gali apsigyventi bakterijos. Nors ne visi nešvarumai matomi, mikrobai gyvybingi gali išlikti kelias savaitės, todėl kaip dažnai reikėtų skalbti patalynę?

REKLAMA

Kadangi vidutiniškai žmogus beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas, reguliarus prausimas yra būtinas mūsų miego higienai. Tačiau lygiai taip pat svarbu pasirūpinti ir patalynės švara.

Kaip dažnai keisti patalynę?

Patalynės keitimas po ilgos dienos gali atrodyti kaip daug laiko reikalaujantis darbas, tačiau to vengiant mylima lova gali tapti gana nehigieniška miegojimo vieta. Nors galite manyti, kad reguliariai keičiate patalynę, Miego fondo ekspertai tvirtina, kad dauguma žmonių to nedaro pakankamai dažnai, rašoma express.co.uk.

Iškeisti jau naudotus patalynės užvalkalus į švarius yra nepakartojamas jausmas, tačiau laikas nustoti tai vertinti kaip prabangą. „Hammonds Furniture“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 30 procentų britų pripažįsta, jog patalynę skalbia tik kartą per metus – tai yra labai toli nuo rekomenduojamo kassavaitinio skalbimo.

REKLAMA
REKLAMA

Nors užimtiems žmonėms skalbimas kartą per savaitę gali atrodyti per daug, ekspertai teigia, kad tai yra tas skalbimas, kurio niekada neturėtumėte praleisti. „Snoozel Green“ miego ekspertas Rob Davey sakė:

REKLAMA

„Apskritai žiemą į savo namus įnešate šiek tiek daugiau nešvarumų, kai kieme yra daugiau drėgmės. Neišvengiamai dalis šių nešvarumų pateiks į miegamąjį, todėl būtinai dažniau siurbkite namus ir reguliariai plaukite patalynę, kad joje nesikauptų nešvarumai ir dulkės.“

Jis siūlo skalbti patalynę kartą per savaitę 60 laipsnių temperatūroje, kad būtų užtikrintai pašalinamos bakterijos ir kiti nešvarumai. 

REKLAMA
REKLAMA

Kassavaitinio skalbimo nauda

Paslėpti nešvarumai ir bakterijos yra pagrindinė nešvarios patalynės priežastis. Nors jūsų patalynė gali atrodyti švari išoriškai, labai tikėtina, kad dalinatės lova su mikroorganizmais, kurie maitinasi nešvarumais, negyvomis odos ląstelėmis ir riebalais.

Naudoti tą pačią patalynę ilgiau nei savaitę gali atrodyti nieko rimto, tačiau Miego fondas perspėja dėl siaubingų pasekmių: „Net po kelių dienų ant patalynės gali susikaupti daug nešvarumų, negyvų odos ląstelių, kūno riebalų, prakaito ir dulkių erkučių, įskaitant jų išmatas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dulkių erkutės gali greitai daugintis, maitindamosi tik negyvomis odos ląstelėmis. Bet kuriuo metu jūsų čiužinyje ir patalynėje gali gyventi dešimtys tūkstančių dulkių erkučių, tačiau reguliarius patalynės skalbimas yra geriausias būdas jų atsikratyti. Patalynės užvalkalus skalbkite dažniau nei kartą per savaitę, jei kenčiate nuo astmos, alergijos dulkių erkutėms, egzemos, aknės, sezoninės alergijos.

REKLAMA

Naminių gyvūnėlių leidimas į lovą arba dažnas užkandžiavimas prieš miegą taip pat yra tinkama priežastis skalbti patalynę dažniau. Būtinai keiskite patalynę kas 3-4 dienas, o čiužinius išsiurbkite kas savaitę, kad pašalintumėte nešvarumus. R. Davey pridūrė:

„Idealiu atveju turėtumėte pakeisti patalynę bent kartą per savaitę ir skalbti ją 60 laipsnių temperatūroje. Turėkite po ranka kelis patalynės rinkinius, kad nereikėtų nedelsiant skalbti ir džiovinti. Taip pat pabandykite patalynė džiovinti natūraliai saulėje, nes ultravioletinė šviesa padeda sunaikinti bakterijas.“

REKLAMA

Patalynės priežiūros patarimai

Patalynės skalbimas yra akivaizdus būdas išlaikyti lovą švarią, tačiau daugelis mūsų pamiršta išvalyti tai, kas slepiasi po patalyne. Miego fondo teigimu, geriausias laikas patalynei skalbti yra toks:

Pagalvių užvalkalai – kartą per savaitę;

Antklodžių užvalkalai – kartą kas 2-4 savaites;

Antklodė, pledai – kartą per 2-3 mėnesius;

Pagalvės – kartą per 4-6 mėnesius;

Čiužinys – kas 6-8 mėnesius.

Tinkamai prižiūrėdami patalynę ir lovą, pasirūpinsite, kad jūsų lova yra švari ir higieniška. Kad patalynė būtų švaresnė, turėtumėte:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėkite kelis patalynės rinkinius ir patalynę apvilkite vis kitu, kad išvengtumėte susidėvėjimo, atsirandančio dėl per dažno skalbimo;

Skalbdami nenaudokite baliklių ar optinių šviesinimo priemonių;

Visada skalbkite 40 ir daugiau laipsnių temperatūros vandenyje;

Skalbkite visą ciklą;

Patalynei leiskite džiūti natūraliai;

Naudokite pagalvių apsaugas;

Naudokite čiužinio apsaugą;

Kiekvieną skalbimą įpilkite į skalbimo mašiną pusę puodelio acto, kad patalynė natūraliai suminkštėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų