Pomidorai yra ilgos vegetacijos daržovė ir jie į dirvą šiltnamyje yra sodinami daigais, todėl pirmiausia reikia pasėti jų sėklas, o kai užauga daigai – gegužės arba balandžio mėnesį, jei tai yra tinkami šiltnamiui daigai, sodinama į dirvą.
Atskleidė, kada galima sėti pomidorus
„Paprastai sėklos pomidorų daigams užauginti yra sėjamos vasario pabaigoje arba kovo viduryje. Svarbu, kad nebūtų suankstinta sėja, nes pomidorų daigai yra jautrūs šalnoms, gali nušalti.
Vėliau daigai balandžio–gegužės mėnesį yra persodinami į šiltnamius ir ten jau yra auginami pomidorai“, – pasakoja L. Kunigiškytė.
Specialistė atskleidžia, jog tai, kokius pomidorus derėtų rinktis, priklauso nuo daugelio dalykų:
„Priklausomai nuo to, koks yra poreikis, kokius pomidorus norite užsiauginti: ar smulkiavaisius, ar stambiavaisius, priklausomai nuo to, kokią spalvą mėgstate. Turime raudonų, rausvų, geltonos spalvos, dryžuotų pomidorų. Šios daržovės veislių yra daugiau kaip šimtas.
Reikia žinoti, kokių norite. Rekomenduoju sodinti įvairius pomidorus: ir stambiavaisius, ir smulkiavaisius. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, koks yra jūsų šiltnamis: aukštaūgis ar žemaūgis.“
Jei pomidorus planuojate auginti lauke, jie turi būti sodinami gegužės pabaigoje, tačiau reikia išsirinkti lauko sąlygomis derančias veisles.
Specialistė tikina, kad pirmiausia tam, kad sulauktumėte gausaus derliaus, turi būti tinkamai paruošta dirva. Įprastai daigai būna persodinami į nuolatinę auginimo vietą naudojant kaulamilčius, kurie padeda pagerinti dirvožemį.
Dirvos paruošimas yra pirminė pomidorų priežiūra. Vėliau sekantys darbai yra augalo genėjimas, rišimas bei derliaus nurinkimas.
Atskleidė, kurias veisles verta išbandyti
L. Kunigiškytė artėjant ankstyvajai pomidorų sėjai TV3 laidos „Svajonių sodai“ žiūrovams patarė, kokias veisles verta išbandyti šį sezoną. Pasak daržininkystės ekspertės, nors šios veislės sąlyginai dar naujos, tačiau jos jau yra patikrintos ir išbandytos bei išsiskiria savo derlingumu.
L. Kunigiškytė pataria prieš sėją apgalvoti, kokias sėklas pirksite, nes nuo to priklausys sėjos darbai ir augalų derlius. Ji primena, kad pasėtiems pomidorams sudygti reikia maždaug savaitės, tačiau daigams išaugti gali prireikti ir 60–70 dienų.
Specialistė sako, kad „Kumato“ tipo pomidorai šiuo metu yra itin populiarūs.
„Jie yra tvirti pomidorai ir labai ilgai išsilaiko, gražiai atrodo. Jų originali spalva, nes jie tokie raudonai bordo“, – tvirtino laidos konsultantė.
Ji taip pat rekomenduoja išbandyti „Brunito H“ tipo pomidorus, kurių vaisiai tamsūs ir pasižymi sodriu skoniu.
„Jeigu pasižiūrėsime į „Brunito“ veislės pomidoro vidų, pamatysime, kad tai yra vaisius vandeningas, yra trys keturios kameros kiekviename vaisiuje. Nuskinti jie gali išsilaikyti net 4-6 savaites. Juos labai gerai laikyti, nes kotelis specialiai tam pritaikytas – pomidorai nesužeis vienas kito, vaisius liks nepažeistas, puikiai sunoks ir nebus kažkokių ligų jį laikant“, – išbandyti šią veislę rekomendavo laidos konsultantė.
„Orange Wellington H“ ant savo stiebo išlaiko didžiules kekes ir pomidorai nenulūžta. Tai sviestinės tekstūros, aromatingi ir skanūs geltonai oranžiniai pomidorai.
„Rekomenduočiau tas stambiavaises veisles auginti šiltnamyje arba tokiuose atviruose šiltnamiuose, jeigu mes turime labai karštą vasarą. Lauke geriau auginti smulkiavaises ir vidutinio stambumo veisles“, – patarė L. Kunigiškytė.
Daugiau apie kitas naujas pomidorų veisles žiūrėkite žemiau esančiame vaizdo įraše:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!