• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi gerai žinome, kad fiziniai pratimai yra svarbūs mūsų sveikatai ir gerovei. Tai ne tik padeda išlaikyti sveiką svorį, bet ir mažina riziką susirgti tokiomis pavojingomis ligomis kaip diabetas ir širdies bei kraujagyslių ligos. 

Visi gerai žinome, kad fiziniai pratimai yra svarbūs mūsų sveikatai ir gerovei. Tai ne tik padeda išlaikyti sveiką svorį, bet ir mažina riziką susirgti tokiomis pavojingomis ligomis kaip diabetas ir širdies bei kraujagyslių ligos. 

REKLAMA

Norint atlikti šiuos tris paprastus pratimus, jums nereikia brangios sporto salės narystės ar įrangos. Tačiau senstant tai padaryti gali būti sunkiau, nes turime mažiau energijos ir galbūt per daugelį metų patyrėme kokių nors traumų. 

Tačiau viena fitneso guru įrodė, kad amžius neturi turėti reikšmės. Asmeninė trenerė Niki Wibrow, kuri specializuojasi treniruotėse vyresniems nei 40 metų žmonėms, pasidalijo trimis pagrindiniais pratimais, kuriuos galite atlikti namuose. „TikTok“ vaizdo įraše ji pademonstravo savo treniruotę, skirtą „toms probleminėms vietoms“. 

Tiksliau, ji nurodė, kad šie pratimai gali padėti sumažinti rankų riebalus. Visi trys pratimai atliekami naudojant pasipriešinimo juostą. Ir kiekvieną pratimą reikia pakartoti 30 kartų, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. 

REKLAMA
REKLAMA

Atsilošimas

Pradėkite ištiesę rankas į priekį su juosta aplink riešus. Atsiloškite, ištieskite rankas tiesiai ir pritraukite jas, sulenkdami per alkūnes, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Traukimas

Atsistokite sulenktais keliais pusiau pritūpę, kiekvienoje rankoje laikydami po vieną pasipriešinimo juostos galą. Vieną ranką ištieskite į priekį, o kitą atitraukite atgal, tarsi imituodami šaudymo iš lanko judesius. 

@nikiwibrowfitness Home workouts for the over 50s. Try these 🔥#homeworkoutsforwomen #armworkoutnoequipment #overfiftyfitness ♬ I Can Make You Feel Good (7" Version) - Shalamar

Žingsnis atgal 

Atsistokite į lentos padėtį, keliais remdamiesi į grindis. Apjuosę riešus juosta, žingsniuokite rankomis po vieną pirmyn ir atgal. Niki pataria: „Nukreipkite rankas į priekį: „Taip pat nepamirškite, kad pratimų poreikis taip pat priklauso nuo individualios situacijos, pavyzdžiui, sveikatos būklės, raumenų ar kaulų problemų.“ 

NHS rekomenduoja mankštintis bent 150 minučių per savaitę. Tai gali būti švelni mankšta, pavyzdžiui, vaikščiojimas. Tačiau sveikatos priežiūros įstaiga įspėja, kad bet kokia veikla būtų naudinga jūsų sveikatai, „turite judėti pakankamai greitai, kad padažnėtų širdies ritmas, greičiau kvėpuotumėte ir jaustumėtės šilčiau“. 

Tai gali būti greitas ėjimas, važiavimas dviračiu, šokiai, žygiai pėsčiomis ir net vejapjovės stūmimas. NHS priduria: „Žmonės, kurie reguliariai mankštinasi, turi mažesnę riziką susirgti daugeliu ilgalaikių (lėtinių) ligų, pavyzdžiui, širdies ligomis, 2 tipo diabetu, insultu ir kai kuriais vėžiniais susirgimais. 

„Tyrimai rodo, kad fizinis aktyvumas taip pat gali pagerinti savivertę, nuotaiką, miego kokybę ir energiją, taip pat sumažinti streso, klinikinės depresijos, demencijos ir Alzheimerio ligos riziką.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų