Nors lapkritis džiugino sausais ir saulėtais orais, paskutinė mėnesio diena daugumai sostinės vairuotojų pridarė daug problemų kelyje.
Iškritęs sniegas, vėjo gūsiai ir labai šalta naktis sukūrė išties sudėtingas eismo sąlygas. Vilniaus vairuotojai, slidžiais ir apsnigtais keliais vykstantys į darbą, turėjo išlieti nemažai prakaito, kad suvaldytų slystančius ir nestabilius automobilius.
Nepaisant vairuotojų atsargumo ir naktį pabarstytų kelių, antradienio rytą Vilniuje užfiksuota 18 eismo įvykių.
Pasak sostinės VPK Kelių policijos valdybos, ši statistika beveik dvigubai lenkia paros vidurkį, kuris yra apie 10 pranešimų.
„Grindos“ atstovai paskelbė, kad nors kelininkai barstė svarbiausius kelius ir dėjo daug pastangų eismo saugumo užtikrinimui, stiprus vėjas vėl užpustydavo nuvalytą kelią.
Draudikams darbymetis
Draudimo bendrovės „If“ Transporto žalų departamento vadovo Ernesto Goliančik teigimu, ženkliai padaugėjo pranešimų apie patirtas žalas trumpuoju telefono numeriu. Šių skambučių skaičius po savaitgalio išaugo 30 proc.
Pasak eksperto, užregistruota įvairių pranešimų: skambinama ne vien dėl patirtų eismo įvykių, bet ir dėl neužsivedančio variklio ar kitų šalčio sukeltų automobilio gedimų - į bendrovę kreipiasi Kasko draudimo papildomą paslaugą „Pagalba kelyje“ pasirinkę asmenys, kuriems priklauso techninė pagalba tokiais atvejais.
Dvigubai daugiau įvykių
„Lietuvos draudimas“ giriasi, kad jų klientai - vairuotojai - pasiruošę žiemos išdaigoms. „Šįryt užregistruota 40 pranešimų apie draudžiamuosius eismo įvykius, o tokia statistika atitinka žiemos sezono įvykių skaičių,“ - portalui balsas.lt pranešė bendrovės kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.
Draudikas atkreipė dėmesį, kad, jei eismo įvykiui įtakos turėjo tai, kad automobilis buvo su vasarinėmis padangomis, toks įvykis jau nebetraktuojamas, kaip draudžiamasis. Tokiu atveju žalą nukentėjusiajam atlygina Motorinis biuras, o iš kaltininko išieškoma visa suma.
Bendrovėje per dieną užregistruojama vidutiniškai 250 automobilių avarijų. Draudikai nurodo, kad staiga pablogėjus orams, šis skaičius gali išaugti dvigubai. Vidutinė nuostolio vertė – nuo pusantro iki dviejų tūkstančių litų.
Vairuotojai atsargesni
Gerokai mažiau pareiškimų šįryt priėmė „ERGO Lietuva“, tačiau jų žalos dydis viršija du tūkstančius litų. Bendrovės žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis informavo, jog didžioji dalis avarijų registruota užmiesčio keliuose, kur važiavimo greitis didesnis nei miestuose.
„Atvejų, kuomet vairuotojai dėl sukelto eismo įvykio kaltintų kelininkus, nepasitaikė,“ - teigė N. Giedraitis ir pridūrė, kad „vairuotojai supranta Kelių eismo taisyklėse numatytą pareigą – važiuoti taip, kad nebūtų keliama grėsmė, nei savo, nei kitų eismo dalyvių saugumui.“
Pasak bendrovės pranešimo, realūs vairuotojų patirti nuostoliai dėl žiemiškomis eismo sąlygomis kilusių avarijų bus žinomi po savaitės, susumavus visus gautus pareiškimus.
Staigiai nukritus temperatūrai akimirksniu pastebimi automobilių trūkumai, tokie kaip silpna elektros srovė dėl pasenusio ar susidėvėjusio akumuliatoriaus, netvarkingos elektros įkrovimo sistemos, dyzelinio kuro padavimo ar kuro uždegimo sistemos nepriežiūros.
Siekiant užtikrinti eismo saugumą, prieš pradedant važiuoti vairuotojams patartina atlikti šiuos pagrindinius veiksmus: nusivalyti sniegą nuo langų žibintų ir veidrodėlių, įsijungti šviesas, nepamiršti pasirūpinti neužšalančiu langų apiplovimo skysčiu ir, aišku, atsargiai vairuoti.
Neužsivedančių automobilių padaugėjo 3 kartus
Atšiaurūs orai sukėlė daug galvos skausmo sostinės gyventojams (Fotodiena.lt/Simono Švitros