Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija (LSVPA) vasario 3 d. neberengs mitingo. Tai buvo nuspręsta, kai Ūkio ministerijos (ŪM) ir LSVPA atstovai pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė dėl esminių nuostatų sprendžiant pagal verslo liudijimą dirbančių gyventojų problemas.
LSVPA teigimu, į akciją būtų galėję susirinkti 20 tūkst. žmonių iš visos šalies.
„Šį mėnesį ypač daug kalbėjome, diskutavome su smulkiaisiais verslininkais, sudarėme darbo grupes ir pasiekėme svarbų susitarimą. Džiaugiuosi, kad asociacijos nariai įvertino racionalų sprendimų paieškos būdą ir pasirinko diskusijų, o ne mitingo kelią“, – Vyriausybės pranešime cituojamas ministras pirmininkas Andrius Kubilius.
Anot ŪM pranešimo, memorandumu siekiama užtikrinti, kad stambusis verslas negalėtų naudotis verslo liudijimais nesąžiningai konkurencijai. Taip pat siekiama apsaugoti verslą ir ūkininkus nuo nelegalios mėsos produkcijos bei peržiūrėti esamus smulkiajam verslui taikomų draudimo įmokų tarifus.
„Ministerija pademonstravo ryžtą būti tikrąja verslo advokate – tai įrodo LSVPA sprendimas atšaukti mitingą“, – pranešime cituojamas ūkio ministras Dainius Kreivys.
Jam pritaria LSVPA pirmininkė Zita Sorokienė: „Tai didelis abiejų pusių laimėjimas: mūsų siūlymai buvo išgirsti, ir tikiu, kad surasime visiems tinkamus sprendimus.“
ŪM ir LSVPA sutarė, jog individuali veikla pagal verslo liudijimus su supaprastinta be kasos aparatų apskaita neturi būti naikinama. Pasirašytame memorandume siūloma išbraukti iš individualios veiklos rūšių sąrašo ne rūšis, o porūšius, neatitinkančius individualios veiklos pagal verslo liudijimą sampratos.
Susitarime taip pat įtvirtinta ŪM ir LSVPA nuostata, kad smulkiajam verslui privalo išlikti paprasčiausia veiklos apmokestinimo ir reguliavimo forma, kuriai taikomi tik fiksuoti mokesčių dydžiai. Jame numatyta, jog individualios veiklos pagal verslo liudijimus problemos bus aptariamos mažiausiai kartą per metus.
Siekiant apsaugoti verslą ir ūkininkus nuo nelegalios mėsos produkcijos, bus sukurta mėsos ir jos produktų įvežimo į turgavietę kontrolės tvarka. ŪM ir LSVPA atstovai taip pat laiko netikslingu kasos aparatų įvedimą mėsos ir mėsos produktų pardavimo turgavietėse kontrolei.
Memorandumo autoriai siūlo peržiūrėti esamus individualia veikla besiverčiančių asmenų ir individualių įmonių privalomojo sveikatos draudimo ir socialinio draudimo įmokų tarifus.
Memorandume numatytas nuostatas ŪM gins darbo grupėse bei atsižvelgs į jas priimdama sprendimus. Ministerija taip pat sieks smulkiojo ir vidutinio verslo veiklos sąlygas reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų projektus derinti su asocijuotomis verslo struktūromis.
Smulkieji verslininkai anksčiau teigė, jog mitingu reikalaus valdžios nereikalauti iš jų kasos aparatų, kad nebūtų keičiama tvarka dirbti pagal verslo liudijimus ir toliau leidžiama supaprastinta buhalterija. Kaip anksčiau sakė Z. Sorokienė, būtų siekiama, kad „visi su verslu susieti teisės aktai būtų derinami su asocijuotom struktūrom“.
Sausio 16-ąją Vilniuje vykęs profsąjungų organizuotas visuotinis mitingas baigėsi riaušėmis, kurių metu nukentėjo ir pareigūnai, ir civiliai, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.