• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 8–22 dienomis Sakalinės kaime dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione (MPB) vyko kartotinės rezervo karių pratybos. Per dvi savaites truksiančius mokymus jų dalyviai atnaujina taktikos, karo inžinerijos, ginkluotės ir šaudybos žinias bei kovinių užduočių vykdymo padalinio sudėtyje įgūdžius.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 19–20 d. rezervo kariai demonstravo savo įgūdžius bataliono vadovybei ir į pratybas specialiai atvykusiam sausumos pajėgų vadui generolui majorui Almantui Leikai.

REKLAMA

Kęstučio MPB atstovas ryšiams su visuomene kapitonas Rokas Jonikas pasakojo, kad iš viso į šias pratybas buvo pašaukta šimtas atsargos karių, kurie Lietuvos armijoje tarnavo nuo 1997-ųjų iki 2008-ųjų.

– Aktyvusis kariuomenės rezervas yra tie armijoje tarnavę asmenys, nuo kurių tarnybos praėjo mažiausiai penkeri metai. Laikoma, kad praėjus tiek laiko karys turi atnaujinti savo įgūdžius. Tuo labiau, kad daugelis šiandienos šauktinių tarnavo, kai Lietuvos kariuomenė naudojo rusiškus ginklus, o dabar kariai apmokomi dirbti su vokiškais automatais bei kulkosvaidžiais, – aiškino kapitonas R.Jonikas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš 100 pašauktųjų į pratybas Tauragėje atvyko 95 atsargos kariai, penki iš jų susirgo, tad sėkmingą pratybų pabaigą turėtų minėti 90. Pasak rezervo karių iš Štabo kuopos vado kapitono Dariaus Raštučio, didžioji dalis jų yra tarnavę „Geležinio vilko“ brigadoje.

– Tokių yra 80 procentų, o tame pačiame batalione tarnavo 38 proc. pašauktųjų. Didžioji rezervo karių dalis – 25–35 metų amžiaus Vakarų Lietuvos gyventojai. Pratybose dalyvauja atsargos kariai iš Vilniaus ir Kauno regionų. Pirmąją pratybų savaitę kariai buvo apmokomi asmeninių įgūdžių (šaudymo, maskuotės ir kt.), antrąją – kolektyvinio rengimosi, taktikos. Paskutinės pratybų dienos skirtos įvairiems atsiskaitymams, – pasakojo kapitonas D.Raštutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abu karininkai sakė, kad į pratybas atvyko tiek dirbantys vyrai, tiek bedarbiai. Pastarieji, anot pašnekovų, turi realią galimybę likti dirbti kariuomenėje, jeigu tik panorėtų. Už pratybų laikotarpį vyrams bus sumokėtas atlyginimas: dirbantiems – pagal uždarbį, nedirbantiems – pagal profesionalios kariuomenės kario atlyginimą. Vienas iš pratybų dalyvių, pasirodo, atvyko palikęs darbą Norvegijoje.

Tokios pratybos vyksta kelis kartus per metus vis kitame šalies kariniame batalione.

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų