Sapnuodami patenkame į erdvę, kurioje nėra laiko sąvokos – nei vakar, nei rytoj, tik čia ir dabar. Pasąmonė, nuskaičiusi fizinio kūno informaciją, perduoda ją per sapnus mums suprantamais simboliais. Informacijos perteklių organizmas miego metu pašalina tarsi stresą – taip atsigauna, pailsi.
Ar yra nesapnuojančių žmonių?
Nėra, yra tik neprisimenančių savo sapnų.Prasčiau prisimenami arba visai neprisimenami gilios miego fazės sapnai. Kita vertus, giliai įmigus mažiau ir sapnuojama. Miegant paviršutiniškai daugiau sapnuojama, tad ir sapnai geriau prisimenami. Sapnų ryškumas bei spalvingumas priklauso nuo hipofizio veiklos (konkorėžinės liaukos, arba „trečiosios akies“).
Ar galima išmokti skaityti sapnų simbolius? Pateikite bent keletą svarbesnių…
*Bėgate ir negalite sustoti. Štai jus kažkas vejasi, jūs bėgate, klumpate, negalite sustoti. Vadinasi, per daug energijos susikaupė apatinėje kūno dalyje. Per didelė energija išbalansuoja kraujo apykaitą, rezultatas – kojų venų, raumenų, kaulų problemos.
*Vaikštote basomis po sniegą. Priežastis – energijos perteklius apatinėje kūno dalyje. Vadinasi, sutrikusi kraujo apytaka nuo blauzdų link pėdų.
*Jus dusina. Kai energijos perteklius susikaupia viršutinėje kūno dalyje, galite susapnuoti, kad esate dusinami. O iš tikrųjų pasąmonė nori pasakyti, kad laikas atkreipti dėmesį į plaučius, širdį, kvėpavimo takus.
*Nešate sunkų nešulį. Pasąmonė duoda signalą apie stuburo srityje sutrikusią energiją. Jei neatkreipsite dėmesio, stuburo problemos sunkės.
*Sapne mušatės. Jei gaunate smūgį į pilvą ar skrandį, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos organus. Smūgis į širdį rodo esant energijos disbalansą būtent širdyje.
*Jus stebi akys. Jos gali būti gražios, liūdnos, piktos, įvairiaspalvės. Akys – kepenų veidrodis. Reikėtų pasitikrinti ir akis, ir kepenis.
*Sapnuojate sapną, susijusį su ausimis. Reikia stiprinti inkstų energiją.
*Ieškote durų. Patartina panagrinėti išorines problemas – galbūt nesugebate susikoncentruoti. Jei tai susiję su liga, ji gali užsitęsti. Žmonės, sergantys onkologinėmis ligomis, dažnai sapnuoja pastatą su daugybe durų, iš kurio negali išeiti. Randantieji išėjimą dažniausiai išsigydo, o nerandantieji palieka pasaulį…
Pasąmonė per tam tikrus simbolius mums praneša apie organizmo būklę. Jautresni žmonės gali sapne išgirsti atsakymą ne tik į savo, bet ir į kitą žmogų kamuojantį klausimą. Tik iš ryto nepulkite skaityti sapnininko, kur pateikiamas bendras sapnų aiškinimas – patartina sekti ir analizuoti savo sapnų simboliką, tai padės tiksliau suvokti jais perteikiamą informaciją.
Ar galima sapnus valdyti?
Išsiugdžius gilesnį ryšį su pasąmone sapnus galima užsiprogramuoti. Pavyks ne iš karto, bet jei kas vakarą kreipsitės į pasąmonę ir prašysite, kad ji nurodytų problemiškas organizmo vietas, tai ims veikti. Pasitreniravus sapnai gali padėti išspręsti ir išorines problemas. Sąmoningai valdant sapnus galima daug ką pakeisti, nes tai leidžia erdvė, kurioje nėra laiko sąvokos.
Išlavinus šiuos įgūdžius galima užsiimti savitaiga. Tai pozityvūs teiginiai, padedantys optimistiškai įvertinti tam tikras situacijas. Pvz., kartojate: „Šiuo metu aš ramus.“
Suvokus, kad situacijos pakeisti neįmanoma, su ja susitaikoma ir sutaupoma energijos, kurią organizmas paskirsto tolygiai – kiek ir kur jos daugiausia reikia.
Neužmirškite: kokią energiją išspinduliuojate į aplinką, tokia bumerangu sugrįžta atgal.