• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšalo orai – neklauso plaukai

Ruduo – plaukų nusilpimo metas, todėl jie ima slinkti, pasidaro šiurkštūs ir praranda žvilgesį. Vitaminų, atrodytų, nestinga, žiemos speigai dar nespustelėjo, saulės spinduliai nebe tokie intensyvūs – tad kas gi nutiko šukuosenai?

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra plaukas?

Kad būtų lengviau suprasti, kodėl plaukai tapo nepaklusniais, greičiau veliasi ir elektrinasi, svarbu išsiaiškinti, kas apskritai yra plaukas ir kokius pokyčius jo struktūroje lemia nepalankūs išorės veiksniai.

REKLAMA

Plaukas – suragėjusios ląstelės, kurios neturi nervų galūnių, todėl mes nieko nejaučiame, kai plaukai kerpami, dažomi, kaitinami karštomis žnyplėmis ir panašiai. Plauką sudaro angliavandeniai, azotas, anglies dvideginis, deguonis, ir, svarbiausia – baltymai.

Plaukas dalijamas į šaknis ir kamieną. Šaknis – pagrindas, per ją maitinamas plaukas. Prie pat šaknų išsidėsčiusios ir riebalų bei prakaito liaukos.

REKLAMA
REKLAMA

Plauko kamienas – ta jo dalis, kurią labiausiai veikia negatyvūs aplinkos reiškiniai: vėjas, vanduo, šukuosenos formavimas, dažymas, karšta džiovintuvo srovė ir panašiai. Visa tai vienaip ar kitaip veikia žvynuotąjį plauko sluoksnį. Jei plaukai paklusnūs, sveikai žvilga ir nesivelia, vadinasi, žvyneliai lygiai prigludo vienas prie kito. O veikiami stipraus vėjo, šalčio, didelio temperatūrų skirtumo paviršiniai plauko žvyneliai prasiskiria, „pasišiaušia“ ir plaukas praranda glotnumą, švelnumą, greičiau veliasi, tampa sunkiau šukuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieno plauko gyvenimo ciklas – 3–5 metai. Praėjus šiam laikui plaukas išslenka, į jo vietą atauga naujas.

Šaltas oras ir temperatūros šuoliai

Žalingiausi plaukams išorės veiksniai šaltuoju metų sezonu – vėsus oras, o juo labiau šaltukas, taip pat dideli temperatūros skirtumai, kai pavaikščioję šaltame ore įeiname į šiltą patalpą ir atvirkščiai. Toks temperatūros šuolis – didelis stresas mūsų odai ir plaukams.

REKLAMA

  • Daugelis plaukų priežiūros priemonių gamintojų siūlo skirtingas produktų linijas įvairiems sezonams. Žiemos sezono šampūnas skirtas neutralizuoti neigiamą temperatūrų svyravimo poveikį. Jau nuo spalio mėnesio patariama vasarinius šampūnus, kurių pagrindinė funkcija buvo saugoti plaukus nuo UV spindulių, keisti žieminiais, saugančiais nuo šalčio ir temperatūros šuolių.

  • Atšalus orams vietoj įprasto nuskalaujamo kondicionieriaus ar balzamo rekomenduojama naudoti nenuskalaujamą, nes jis apsupęs plaukus švelniai puoselėja ir saugo nuo žalojančių išorės veiksnių.

  • Šukuosenai formuoti dažniau rinkitės putas. Jos šiek tiek sausina plaukus, tačiau taip pat apsaugo ir nuo šalčio: tolygiai paskirstytos ir nematoma plėvele prigludusios prie plauko paviršiaus, jos tampa panašia apsauga plaukams kaip makiažo pagrindas odai.


Plaukų trinkimo ypatumai

REKLAMA

Pati svarbiausia plaukų priežiūros procedūra – trinkimas. Rudenį plaukai tampa labiau pažeidžiami, todėl svarbu jų švara rūpintis tinkamai.


  • Plaukų trinkimo dažnumas priklauso nuo plaukų tipo. Riebius plaukus patogiausia plauti kasdien ar bent jau kas antrą dieną, normalaus tipo – kartą per 3–5 dienas, o sausiems šaltuoju sezonu užtenka ir 1 karto per savaitę.

  • Šampūnu plaukai įtrinami 2 kartus. Pirmą kartą šampūnas įtrinamas į plaukų kamienus, maždaug nuo pusės ilgio link galiukų, pirštais tolygiai paskirstomas ir išskalaujamas. Tada šampūnas paskleidžiamas prie plaukų šaknų, įtrinamas švelniais masažuojamaisiais judesiais ir vėl nuskalaujamas.

  • Trečiasis etapas – balzamas. Ši priemonė tepama tik ant plaukų kamienų, atokiau nuo šaknų. Prie šaknų plaukai ir taip efektyviai maitinami ir yra labiau linkę riebaluotis, tad papildomos priežiūros nebereikia – plaukus saugo riebalų plėvelė. Kaukė ar balzamas ties šaknimis net gali pakenkti šukuosenai: plaukai praras purumą, atrodys sunkesni.

  • Jei dažniausiai plaukus šukuojate dar drėgnus – darykite tai kol ant plaukų užteptas balzamas ar kondicionierius. Šukos tikrai nepažeis plaukų, nes lengvai slys tarp sruogų ir geriau paskirstys priemonę.

  • Galiausiai nuskalaukite plaukus šiltu vandeniu. Šviesiaplaukėms patariama baigiant skalauti perlieti plaukus ramunėlių nuoviru, tamsiaplaukėms – juodąja arbata. Tai suteikia blizgesio, o spalva tampa sodresnė, išraiškingesnė.


Žiemą ypač svarbu maitinti plaukus. Kad plaukai vilnytų kaip šampūno reklamoje – nepraleiskite progos jų palepinti natūralia kauke. Tai greičiausias ir patogiausias būdas suteikti sveiko žvilgesio be papildomos dozės cheminių priedų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaukės visų tipų plaukams


  • Sutrinkite 1 šaukštą kviečių, sumaišykite su 15 g alyvuogių aliejaus ir pašildykite. Košelę tepkite ant galvos odos, plaukus pridenkite polietilenine dušo kepuraite ir rankšluosčiu, palaikykite 10 minučių.

  • 1 kiaušinio trynį sumaišykite su 1 šaukšteliu ricinos aliejaus, įmaišykite 1 šaukštelį medaus. Viską ištrinkite iki vienalytės tyrės, tepkite ant galvos, palaikykite 15–20 minučių.


Kaukės ploniems, lūžinėjantiems plaukams


  • Po 1 šaukštelį majonezo, medaus ir alavijo sulčių sumaišykite su 1 didesne susmulkinta česnako skiltele. Viską išmaišykite, įtrinkite į galvos odą ir palaikykite keletą valandų pridengusios dušo kepurėle ir kilpiniu rankšluosčiu. Tada galvą išplaukite šampūnu.

  • Sumaišykite po 1 šaukštą ricinos ir alyvuogių aliejaus bei ½ šaukštelio šampūno silpniems plaukams. Įtrinkite į galvos odą ir apvyniokite šiltu rankšluosčiu. Po 2 valandų nuplaukite kaukę.


Kaukės riebiems plaukams

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų