Vos tragedija nesibaigęs incidentas nutiko per pertrauką, kuomet iš tribūnos patraukęs vyras susmuko kitų sirgalių akyse. Šie reagavo žaibiškai, buvo iškviesti medikai, o iki jiems skubant, gaivinimo ėmėsi vienas iš šalia buvusių „Žalgirio“ aistruolių.
Po kurio laiko apsaugos darbuotojai nelaimės vietą nuo pašalinių akių uždengė tamsiu audeklu, o vyriškį atgaivinti pavyko tik trečiojo kėlinio antroje pusėje.
„Prieš kalbant apie sportą, mane informavo, kad Viktorą, vieną iš mūsų gerbėjų, rungtynių metu ištiko širdies smūgis. Jam padėjusių žmonių dėka, jis sveiksta. Linkėjimai jam, greito atsigavimo ir padėka už jo gyvybę kovojusiems žmonėms. Ciao, Viktoras“, – po susitikimo sakė A. Trinchieri.
Kaip skelbia „Basketnews“ žurnalistas Lukas Malinauskas, vyriškio būklė yra stabili, tačiau jis vis dar yra Kauno klinikose. Anot cituojamos gydymo įstaigos, vyras jau kurį laiką susiduria su įvairiais širdies veiklos sutrikimais.
Portalas tv3.lt kreipėsi į Eurolygą su klausimais ir apie konkretų atvejį, ir apie bendrą lygos numatytą tvarką tokių ir panašių incidentų metu.
Anot Eurolygos atstovo Diego Fernandezo, komunikacijos grandinė ir sprendimas dėl žaidimo stabdymo turi vykti taip:
- Pranešimas apie incidentą. Žiūrovai praneša apie įvykį artimiausiam darbuotojui (apsaugos darbuotojui, medikui, policijos pareigūnui), kuris perduoda informaciją Saugumo vadovui.
- Saugumo vadovo vaidmuo. Saugumo vadovas įvertina situaciją, aktyvuoja medicinos arba saugumo protokolą, praneša Arenos koordinatoriui ir Eurolygos delegatui.
- Eurolygos delegato vaidmuo. Jei reikia, delegatas praneša teisėjams apie žaidimo sustabdymą, informuoja varžybų departamentą ir namų komandos komunikacijos direktorių, taip pat perduoda skubią žinią per arenos pranešėją.
Jei rungtynes reikėtų sustabdyti, arenoje turėtų pasigirsti toks pranešimas: „Rungtynės buvo sustabdytos dėl medicininio/saugumo incidento. Prašome jūsų likti savo vietose iki kito pranešimo. Ačiū.“
Vis dėlto Kaune tai nenutiko.
Kaip teigia Eurolygos atstovas, „sprendimas tęsti žaidimą buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad paciento būklė buvo stabilizuota, taip pat gautas „Žalgirio“ komandos patvirtinimas, jog žmogaus būklė stabilizuota, o tiesioginės grėsmės gyvybei nėra“.
Anot jo, sprendimas pradėti trečiąjį kėlinį buvo teisingas, nes rungtynių stabdymas būtų galėjęs sukelti papildomų sunkumų.
„Sustabdžius žaidimą, gali susidaryti situacija, kuri apsunkintų medicinos personalo darbą, pavyzdžiui, priėjimą prie įvykio vietos. Tam įtakos gali turėti dideli žmonių srautai. Minios dėmesio nukreipimas į incidentą gali dar labiau apsunkinti medikų darbą“, – aiškino D. Fernandezas.
„Prieš priimant sprendimą stabdyti rungtynes, reikia įvertinti visus aspektus, išskyrus atvejus, kuomet įvykis nutinka aikštėje ar šalia jos bei trukdo žaidimo eigai. Galiausiai noriu pabrėžti, kad įvestų protokolų pagrindinė užduotis yra suteikti kuo greitesnę ir veiksmingesnę pagalbą nukentėjusiam asmeniui“, – pridėjo Eurolygos atstovas.
Tv3.lt paklausus, ar po šio konkretaus atvejo Eurolygos nustatyti protokolai gali būti keičiami, D. Fernandezas teigė: „Eurolyga reguliariai peržiūri savo medicinos ir saugumo protokolus. Jei bus nustatyta galimybių juos patobulinti, pokyčiai bus įgyvendinti.“
„Žvelgiant į „Žalgirio“ situaciją, arenos ir apsaugos darbuotojai atlaisvino incidento zoną, užtikrino pakankamą kontrolę ir suteikė efektyviausią pagalbą pacientui“, – paaiškino D. Fernandezas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!